Uczniowie "Chemika" uszyli dobro. Ich maskotki trafiły do najmłodszych pacjentów

Młodzież z tarnogórskiej szkoły podzieliła się swoją radością oraz entuzjazmem. Ich dzieła są miękkie, pluszowe i bez wątpienia przypadną do gustu przyszłym małym właścicielom.

"Emotkowe Pożeracze Smutków"

Ostatnie lata naznaczone pandemią dla wielu z nas stanowiły bardzo trudny czas. Nadchodzące dni również nie będą łatwe. Tym bardziej warto zauważać znaczenie drobnych gestów oraz osób, które chcą nieść innym radość i nadzieję. Należą do nich między innymi uczniowie Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie. Co takiego wymyślili nastolatkowie?

Młodzież wzięła udział w projekcie "Emotkowe Pożeracze Smutków". Wbrew nazwie, przedsięwzięcie ma więcej wspólnego z przytulaniem niż mediami społecznościowymi. Włączają się w nie szkoły z terenu całej Polski: Gdyni, Jaworzna, Wrocławia czy Białegostoku. Uczestnicy szyją maskotki w kształcie uśmiechniętych buziek i przekazują je małym potrzebującym.

O tym warto wiedzieć. Jaki wpływ ma przytulanie na rozwój najmłodszych?

- Razem możemy więcej. Razem możemy wspólnie przeżywać radości i dawać radość innym. Nawet w "onlajnach", bo pandemia pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. W tym projekcie szyjemy dobro. To najbardziej empatyczny projekt, jaki znam, który przynosi radość wszystkim zaangażowanym - stwierdza inicjatorka akcji Marta Florkiewicz-Borkowska.
- Ten projekt niesie radość, powoduje, że uczniowie i uczennice biorący w nim udział czują się potrzebni, a podopieczni instytucji dla których szyjemy – dostrzeżeni i zauważeni - dodaje.

Tarnogórscy uczniowie pracę rozpoczęli już w listopadzie od... pozyskania potrzebnych funduszy.

Następnie przyszedł czas na małą kampanię marketingową.

Kolejny etap to już sama praca twórcza. W listopadzie odbyły się zdalne warsztaty dla szkół. Uczniowie oraz nauczyciele dowiedzieli się, jak stworzyć pluszowe poduszeczki. Wtedy też powstały pierwsze maskotki.

Pod koniec lutego 2022 roku wreszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień! Pluszaki trafiły do obdarowanych, czyli do pacjentów oddziału niemowlęcego i patologii noworodka Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Fotorelacja z przekazania prezentów w poniższej galerii.

Jak zapowiadają przedstawiciele "Chemika", to jeszcze nie koniec. W tym roku szkolnym w akcji wzięli udział uczniowie klasy 2b, nad którymi czuwały panie Sylwia Magda oraz Agnieszka Orłowska-Ferenz. Kolejne emoji uszyje natomiast klasa 1c.

O innych projektach tarnogórskich nastolatków można przeczytać w artykule: "Pieką ciastka, organizują zbiórki, kręcą filmy. Młodzież z "Chemika" zaraża pozytywną energią do działania".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon