"Miłość Blanki i Guida" w świerklanieckim parku. Wyjątkowe widowisko zobaczymy na Pałacu Kawalera

W najbliższą sobotę zdecydowanie warto wybrać się do Świerklańca. Odbędzie się tam niecodzienne wydarzenia łączące głos, obraz, muzykę i miłość.

Widowisko o Blance i Guido Donnersmarckach

2 lipca Pałac Kawalera zamieni się w scenę, na której wystąpią dawni właściciele "Małego Wersalu". Goście będą mogli zobaczyć pokaz mappingowy opowiadający XIX-wieczną historię miłosną, jaka wydarzyła się naprawdę.

Opowieść o Blance de Paiva oraz Guido Donnersmarcku, czyli jak powstał pałac w Świerklańcu

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Wrazidlok.

- W pokazie mappingowym narratorem jest Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcielił się Robert Talarczyk. Wielcy aktorzy kunsztem swoich głosów stworzyli opowieść o niezwykłych zakochanych XIX w. W opowieści pojawiają się wątki: moskiewski, londyński, paryski, świerklaniecki - zdradzają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Plan wydarzenia

Pokaz mappingowy to oczywiście główna atrakcja, ale tego dnia goście będą mogli także uczestniczyć w koncercie czy zwiedzaniu. Wstęp wolny.

  • 20:00 - oprowadzanie po Pałacu Kawalera
  • 21:00 - występ Chóru Mieszanego KLASTER
  • 22:00 – pokaz widowiska mappingowego
  • 22:30 - nocne oprowadzanie po Pałacu Kawalera
- Śląsk zachwyca bogactwem swojej historii, zdumiewa niezwykłymi ludźmi, którzy go tworzyli i rozwijali w przeszłości. Stała prezentacja multimedialna to w naszym zamyśle atrakcja, która na nocnej mapie Śląska będzie intensywnie przyciągać uwagę tak Ślązaków, jak i przyjezdnych. Fetuję nasz sukces i dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia - stwierdza Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok.
Pałac w Świerklańcu

Może Cię zainteresować:

Tak kiedyś wyglądał pałac Donnersmarcków w Świerklańcu. Mały Wersal na fotografiach

Autor: Urszula Gołkowska

02/01/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon