Tak kiedyś wyglądał pałac Donnersmarcków w Świerklańcu. Mały Wersal na fotografiach

Zapraszamy na małą wycieczkę w przeszłość. Dzięki zdjęciom możemy zobaczyć, jak dawniej prezentował się piękny Park w Świerklańcu oraz znajdujące się w nim obiekty.

Dziś po wspaniałym pałacu zostało już tylko wspomnienie. Zniknął na zawsze po II wojnie światowej. O minionej sławie przypomina park, Dom Kawalera oraz kościół pw. Dobrego Pasterza. Na szczęście wiele osób chce zachować pamięć o przeszłości tego miejsca oraz jego dawnych właścicielach. W tym roku mogliśmy uczestniczyć zarówno w wydarzeniach Salonu Śląskiego, jak i fabularyzowanym zwiedzaniu przygotowanym przez Góry Kultury.

Mimo że właściwy sezon turystyczny już dawno za nami, w parku nie brak atrakcji. Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza zainteresowanych na Rajzy po Parku. Dokładne informacje na temat wycieczek dostępne TUTAJ.

O historii tego miejsca mówią także stare fotografie. Między innymi dzięki nim wiemy dziś sporo na temat wyglądu pałacu, zamku i innych obiektów, które odeszły na zawsze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zobaczenia poniższej galerii i przeniesienia się w czasie do dawnego Świerklańca.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Bal w Pałacu

Góry Kultury i Świerklaniec wyróżnieni!

Park w Świerklańcu 2022

Majówka w Świerklańcu? Zobacz, co będzie się tam działo

Biała dama w Świerklańcu

Biała dama ze świerklanieckiego parku

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?

Donnersmarck

Opowieść o Blance de Paiva oraz Guido...