Młoda tarnogórzanka potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na rehabilitację Moniki Mol

Mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko) mogą włączyć się w akcję charytatywną i wesprzeć młodą kobietę, która chce zacząć nowe życie po operacji. Jak można jej pomóc?

siepomaga.pl
Tarnowskie góry monika mol zbiórka

Tarnowskie Góry dla Moniki Mol

W naszym mieście odbył się niedawno koncert charytatywny, podczas którego wystąpił zespół Mocno Popularni. W ramach wydarzenia zorganizowano także pokazy taneczne. To wszystko dla 27-letniej Moniki Mol. Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w wydarzeniu, w akcję pomocową można włączyć się w inny sposób.

Monika miała 17 lat, kiedy wydarzył się wypadek. Jego skutkiem było poważne obrażenie nogi dziewczyny. Jej lewa stopa została zmiażdżona. Tarnogórzanka przez wiele lat kontynuowała leczenie z nadzieją na wyzdrowienie i odzyskanie dawnej sprawności. Niestety kończynę zainfekował gronkowiec złocisty. Lekarze walczyli o zdrowie Moniki, ale niestety jedyną opcją okazała się amputacja części nogi. Pomimo bardzo trudnej decyzji tarnogórzanka nie traci nadziei na szczęśliwą przyszłość.

- Mam w sobie siłę i wolę życia. Jestem bardzo energiczną osobą, chcę móc aktywnie korzystać z życia, uprawiać sporty, założyć rodzinę, realizować swoje małe i wielkie cele. Marzę o tym, by znów stanąć na nogi i móc wreszcie cieszyć się życiem. Niestety bez protezy będzie to niemożliwe, a ja resztę życia spędzę na wózku - tłumaczy Monika Mol.

Mieszkanka naszego miasta nie została sama. Powstała zbiórka na rzecz zakupu protezy modularnej nogi, rehabilitacji oraz dojazdów. Zrzutka prowadzona jest na portalu siepomaga.pl. Inicjatywę wsparło do tej pory 1 176 osób. Udało im się zebrać 63 340 zł, a więc 60,75% potrzebnej kwoty.

- Zakup specjalistycznej protezy pozwoli mi odzyskać samodzielność. Niestety, jej koszt znacznie przekracza moje możliwości finansowe. Proteza to dla mnie szansa na nowe życie. Chcę się nim cieszyć i zarażać uśmiechem. Obiecuję, że właśnie to zrobię i nie zmarnuję swojej szansy, jeśli tylko mi ją dasz - stwierdza Monika Mol.
Renata sadowska zbiórka

Może Cię zainteresować:

18-latek z Miasteczka Śląskiego walczy o życie dla mamy. Ruszyła zbiórka na rzecz jej rehabilitacji

Autor: Urszula Gołkowska

12/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon