Młodzi tarnogórzanie sadzą młode sadzonki. W naszym mieście pojawi się 200 nowych drzew

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie rozdaje rośliny, które można zasadzić we własnym ogródku. Wystarczy tylko zgłosić chęć udziału w akcji. Pierwsi beneficjenci już pochwalili się swoimi zdjęciami.

200 nowych drzew w TG

Mieszkańcy naszego miasta niejednokrotnie podkreślali, jak ważna jest dla nich zieleń w przestrzeni publicznej i nie tylko. Pojawia się okazja, by wcielić te deklaracje w życie. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zainicjowało projekt "Adoptuj Drzewo - Na ratunek tarnogórskiej przyrodzie". Jest on współfinansowanego przez Fundację Santander Bank Polska. W ramach akcji zainteresowani mogą odebrać bezpłatnie sadzonkę drzewa i posadzić ją na swojej działce. Co ważne, do działania trzeba zaangażować dzieci do 20. roku życia.

Jeśli ktoś nie ma miejsca na drzewko, ale chciałby dołączyć do projektu, organizatorzy wskażą lokalizację, gdzie można umieścić sadzonkę. Dziesięciu młodych tarnogórzan wspólnie z rodzicami wzbogaciło teren przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym o dziesięć klonów tatarskich ginnala. Inni uczestnicy akcji przesłali zdjęcia z nowymi drzewkami, które teraz ozdabiają ich działki. Sadzonki trafiły do Sowic, Starych Tarnowic czy na Osadę Jana. Do każdej z nich dołączona została zawieszka wykonana przez rękodzielniczkę Annę Murzyn. Na drewnianych ozdobach zapisać można swoje imię, datę zasadzenia drzewka oraz jego gatunek.

Jak zgłosić chęć dołączenia do inicjatywy? Wystarczy skontaktować się z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Obywatelskim, dzwoniąc pod numerem telefonu: 530 255 224 lub wysyłając wiadomość na adres: kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl. Członkowie TSO będą także promować akcję podczas Tarnogórskiego Eco Targu, jaki odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia, w Starej Stajni u Wojtachy.

Eko targ tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Dobra wiadomość dla miłośników lokalnych produktów. Zbliża się Tarnogórski Eco Targ 2023

Autor: Urszula Gołkowska

02/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon