Moda na murale w powiecie ma się dobrze. Kolejne malowidło powstanie w Miasteczku Śląskim

Nie tylko Tarnowskie Góry chcą ozdabiać ściany swoich budynków. Na podobny pomysł wpadła kolejna gmina powiatu tarnogórskiego. Do zobaczenia efektu finalnego musimy jeszcze trochę poczekać, ale widać już jego pierwsze zarysy.

Michał Skrzydło
Mural w miasteczku śląskim ul rubinowa

W Miasteczku Śląskim powstaje mural

Kto przespaceruje się ulicą Rubinową, może już dostrzec na ścianach kilku budynków nowopowstałe szkice. Niebawem większa ich część zmieni swój wygląd. Miesiąc temu gmina ogłosiła zamówienie na wykonanie inwestycji w ramach zadania o nazwie: "Stworzenie nowatorskiej atrakcji turystycznej z elementami historii i kultury gminy Miasteczko Śląskie poprzez budowę lokalnej ścieżki historycznej". W mieście powstaje mural. Zostanie wykonany według poniższego projektu.

UM Miasteczko Śląskie

Swoje oferty przesłało pięć przedsiębiorstw zainteresowanych wykonaniem malowidła. Ostatecznie Urząd Miasta zadecydował się na propozycję firmy Bit-o-Magic. Prace nad grafiką już się rozpoczęły. Mural będzie można oglądać na ścianach obiektów budowlanych w nieruchomości przy ul. Czarnieckiego 2 od strony ul. Rubinowej. Na malowidło przeznaczono ok. 160 m² powierzchni.

Nowa ozdoba Miasteczka Śląskiego planowo zostanie skończona za kilka dni. Sądząc ze wstępnych wizualizacji, będzie na co popatrzeć.

Miasteczko śląskie drzewa

Może Cię zainteresować:

Nowe instalacje w Miasteczku Śląskim. Mają przypominać o roli drzew w mieście

Autor: Urszula Gołkowska

14/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon