Motoryzacyjne cuda na tarnogórskim rynku. Zobaczcie, jakie pojazdy pojawiły się w centrum

W niedzielę Tarnowskie Góry odwiedziły stare samochody i motocykle. Każdy zainteresowany miał okazję, by przyjrzeć się im z bliska. Osoby, które nie mogły same zobaczyć pojazdów, zapraszamy do przejrzenia galerii z wydarzenia.

Zabytkowe samochody w centrum Tarnowskich Gór

17 września w naszym powiecie odbył się tegoroczny Zlot Pojazdów Zabytkowych. Była to kolejna już edycja wydarzenia, które od lat gości w Tarnowskich Górach. Rano załogi zebrały się w Parku w Świerklańcu. Następnie przejechały na główny plac miasta. Tam fani motoryzacji mogli zobaczyć z bliska odnowione samochody oraz jednoślady. W tym czasie zarejestrowani uczestnicy zlotu zapoznawali się z powstającym w Sowicach Muzeum Motoryzacji - Czarnohucka10.pl.

Dobra zabawa to nie jedyny aspekt wydarzenia. Podczas prezentacji pojazdów odbyła się zbiórka na rzecz Julii Rudawskiej, podopiecznej Fundacji Spina. Celem jest zgromadzenie środków na rehabilitację i ortezę dla dziewczynki. Wydarzenie zakończył koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krasocina. Muzycy zaprezentowali m.in. utwory filmowe oraz rozrywkowe. Zespołowi towarzyszyły Mażoretki APLAUZ Krasocin.

- To był długi, wyczerpujący, ale ciekawy, pełen niespodzianek i interakcji dzień. Dziękujemy, że byliście z nami na tegorocznym zlocie. Przepiękne, klimatyczne pojazdy, pozytywni i przepełnieni pasją ludzie - to spotkania, które pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Tłumy ludzi, zaciekawione spojrzenia, pamiątkowe zdjęcia... wiele się działo - podsumowują organizatorzy.
Waskotorowka tarnowskie gory bytom

Może Cię zainteresować:

Koleje wąskotorowe zapraszają na wrześniowe przejazdy. Bilety tylko za 10 zł

Autor: Urszula Gołkowska

15/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon