Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach. Kiedy otworzy swoje drzwi dla zwiedzających?

W Zbrosławicach powstał nowy punkt na turystycznej mapie. Już niebawem będziemy mogli go zobaczyć. Co już wiemy?

Urszula Gołkowska
Muzeum Techniki Militarnej

Otwarcie Muzeum Techniki Militarnej w Zbrosławicach

Znawcy sprzętu wojskowego i broni powinni odwiedzić powiat tarnogórski. To właśnie tutaj gości zaprasza nowa instytucja. Już 27 sierpnia odbędzie się otwarcie siedziby muzeum przy ul. Piaskowej w Zbrosławicach. Jak podaje Urząd Gminy, o godzinie 10:00 rozpocznie się uroczysta parada.

- Przy okazji otwarcia czeka nie lada gratka. Wszystkie eksponaty zostaną przetransportowane na kołach w nowe miejsce w formie najdłuższej parady, jaką kiedykolwiek organizatorzy stworzyli - dodają urzędnicy.

To nie koniec atrakcji. Goście będą mogli z bliska zobaczyć dioramy historyczne i eksponaty muzealne. Na pytania zwiedzających odpowiedzą rekonstruktorzy. Specjalne aktywności przygotowano także dla najmłodszych. Zgłodniali skorzystają ze strefy gastronomicznej, w której królować będzie oczywiście grochówka.

Warto także pamiętać, że tydzień po otwarciu muzeum - 3 i 4 września - odbędzie się kolejna impreza dedykowana miłośnikom militariów. W Tarnowskich Górach będzie mieć miejsce Piknik Militarny. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Tarnowskie Góry piknik militarny

Może Cię zainteresować:

Tarnogórski Piknik Militarny 2022. Jakie atrakcje czekają na gości w tym roku?

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon