Muzeum zaprasza na kolejny tarnogórski spacer. Będzie to wyprawa śladami Bronisława Hagera

Placówka z naszego miasta organizuje tematyczne zwiedzanie śródmieścia. Tym razem głównym bohaterem będzie Bronisław Hager i jego historia.

Muzeum w Tarnowskich Górach
Tarnogórskie spacery 2023

Tarnogórskie spacery 2023

Muzeum z naszego miasta zaprasza już nie tylko do zwiedzania swoich sal ekspozycyjnych. Wychodzi naprzeciw spacerowym potrzebom mieszkańców i zabiera ich w plener. Przed nami kolejna okazja, by poznać historię rozgrywającą się kiedyś na ulicach miasta. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, odbędzie się wspólne wyjście. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 11:00 przy studni na rynku. Wydarzenie potrwa do około 12:30. Udział w nim jest bezpłatny. W roli przewodniczki wystąpi Mirosława Feldmann, absolwentka Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, pasjonatka przeszłości Tarnowskich Gór i Górnego Śląska.

- Spacer będzie okazją do przybliżenia postaci dr. Bronisława Hagera, zasłużonego dla Tarnowskich Gór lekarza i społecznika żyjącego w latach 1890–1969. W czasie wędrówki jego śladami nie zabraknie również odniesień do jego działalności politycznej i jej znaczenia dla lokalnej historii - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Przy okazji można także odwiedzić Muzeum w Tarnowskich Górach. Wizyta nie zajmie nam wiele czasu, a pozwoli zapoznać się z najważniejszymi dla miasta wydarzeniami i postaciami. Placówka jest otwarta:

  • we wtorki (poza 15.08), środy, czwartki i piątki w godzinach: 10:00-16:00
  • w soboty w godzinach: 10:00-15:00
  • w niedziele w godzinach: 12:00-17:00
Ryszard kaja wystawa nakło śląskie

Może Cię zainteresować:

Ryszard Kaja w pałacu w Nakle Śląskim. CEKUŚ zaprasza na wystawę prac artysty

Autor: Urszula Gołkowska

02/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon