Muzyczny wieczór w Rybnej. Kamilianie podbili serca publiczności... już kolejny raz tego lata

Latino, klarnety i Janosik. Takie połączenia są możliwe tylko w Tarnowskich Górach i tylko w wykonaniu naszych muzyków. Sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci przybyłych gości. Zresztą, posłuchajcie sami!

Kamiliańska Orkiestra Dęta w Rybnej

Zapada zmrok, na zewnątrz pogoda przypomina o zbliżającej się jesieni, a w zabytkowych wnętrzach tarnogórskiego pałacu dźwięki fiesty prosto z Ameryki Południowej. Frekwencja dopisuje i to jeszcze jak. Ktoś kiedyś wymyślił nawet na to wzór matematyczny: lato + orkiestra z Osady Jana = pełna widownia. Szczęśliwcy znaleźli miejsca siedzące, reszta szczęśliwców zapełniła wszystkie pozostałe wolne przestrzenie, bo dla takiej muzyki warto postać nawet dwie godziny.

Za nami III Tarnogórska Noc Muzyczna. Park Repecki zatonął w przebojach

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta wystąpiła 20 sierpnia w Pałacu w Rybnej w ramach koncertu finałowego XIII Mistrzowskich kursów dla klarnecistów 2022. Razem z nią na scenie stanęli profesorowie prowadzący zajęcia, a także ich młodzi uczniowie. Mogliśmy posłuchać między innymi "Libertango" w wykonaniu Julii Miś, "Concerto for Clarinet" zaprezentowanego przez Szymona Mikuszewskiego czy utworu z "Amerykanina w Paryżu", jaki zagrał prof. Antonio Tinelli.

Nie zabrakło także bardziej "rozrywkowych kawałków". Muzycy zagrali "Uptown Funk", "Tequilę" czy jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów polskiej kinematografii - soundtrack z "Janosika". Na gości czekała mała niespodzianka. Podczas gdy na scenie widzieli kamiliańską orkiestrę, z tyłu sali zaskoczyła ich grupa młodych klarnecistów.

Tarnogórscy artyści zakończyli wieczór nastrojowym utworem Grechuty "Dni, których nie znamy". Nie zapomnieli również o dedykacji dla byłego dyrektora Pałacu w Rybnej Adama Morawca. Wiemy już także, kiedy nadarzy się kolejna okazja, by posłuchać tarnogórskiej orkiestry.

Kiedy kolejny koncert?

Już 3 września odbędzie się następny występ. Uświetni on tegoroczną edycję Industriady. Zainteresowani powinni zarezerwować wieczór 3 września. Muzyków usłyszymy w Zabytkowej Kopalni Srebra o godzinie 20:00. Wstęp wolny.

- Na zakończenie szychty na naszej srebrnej grubie proponujemy emocjonujący i pełen industrialnych dźwięków koncert Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej z Tarnowskich Gór. Zespół, któremu pary na pewno nie zabraknie, wykonuje muzykę sakralną, filmową, folkową, operową i rozrywkową. Skład zespołu to aż 60 muzyków, to jest tylu, ilu liczy sobie skład dętej orkiestry koncertowej - zapraszają organizatorzy.
Tarnowskie Góry industriada

Może Cię zainteresować:

Industriada 2022 w Tarnowskich Górach. Znamy już harmonogram imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

17/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon