Na Osadzie Jana powstanie przystanek kolejowy. PKP zapraszają na spotkanie z mieszkańcami

Ważna wiadomość dla jednej z dzielnic naszego miasta. Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. organizuje spotkanie z mieszkańcami, podczas którego przybliży informacje związane z planowanym zadaniem. Zebranie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Dominik Franiak
Osada jana przystanek kolejowy

Na Osadzie Jana powstanie przystanek kolejowy

Od kilku tygodni tematem gorąco dyskutowanym w naszym mieście jest nowy przystanek kolejowy w dzielnicy Tarnowskich Gór – Osada Jana. (…) Z uwag docierających do Urzędu Miejskiego wynika jasno: mieszkańcy mają za mało informacji, a bardzo dużo pytań i wątpliwości. To budzi ich uzasadniony niepokój – napisał burmistrz Arkadiusz Czech do dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przedstawiciele PKP odpowiedzieli pozytywnie na propozycję spotkania z mieszkańcami. Odbędzie się ono we wtorek 25 lipca o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 10 (filia przy ul. Zacisznej 17). Pojawi się zespół projektowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A. oraz wykonawca prac. Podczas zebrania przedstawią oni plany związane z zadaniem oraz ich skutki dla lokalnej społeczności. Odpowiedzą także na pytania zainteresowanych mieszkańców.

Planowane przedsięwzięcie w Tarnowskich Górach jest częścią większej inwestycji pod nazwą "Prace na linii kolejowej C-E 65 na odc. Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Karsznice - Inowrocław – Bydgoszcz – Maksymilianowo" dla zadania "LOT B – Prace na linii kolejowej 131 na odcinku Nakło Śląskie (km 29,000) – Kalina (km 66,800) oraz zaprojektowanie podstacji trakcyjnych i infrastruktury kolejowej na linii kolejowej nr 131 i 144".

- Przypuszczamy, że taka inwestycja – a co za tym idzie: szansa na budowę nowego przystanku kolejowego w naszym mieście na tej trasie – nie powtórzy się przez kilka nadchodzących dziesięcioleci - stwierdzają przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Lepszy dojazd do Katowic

Jak dodają urzędnicy miejscy, inwestycja ma usprawnić transport do centrum aglomeracji. Dzięki nowej infrastrukturze więcej osób będzie mogło wygodnie skorzystać z przejazdu pociągiem.

- Bardziej dostępne dla naszych mieszkańców połączenie kolejowe z Katowicami, Chorzowem, Bytomiem wpisuje się też w miejskie plany usprawnienia komunikacji. Lepsze połączenia kolejowe spowodują z pewnością, że więcej mieszkańców zamiast z samochodów korzystać będzie z kolei, a to oznacza mniejsze korki - stwierdzają.

Temat ten został poruszony podczas spotkania władz miasta z mieszkańcami. Zwracali oni uwagę miedzy innymi na dojazd do centrum aglomeracji, liczebność osiedla, kwestię ekologicznego transportu zbiorowego czy bezpieczne przejście przez tory z Osady Jana do ogródków działkowych.

Nowa stacja kolejowa przy lotnisku w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

W Pyrzowicach przy lotnisku powstaje stacja kolejowa. Na jakim etapie są aktualnie prace?

Autor: Urszula Gołkowska

24/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon