Na takim seansie jeszcze nie byliście. Objazdowe kino nieme zawita do Tarnowskich Gór

W sobotę warto wybrać się do Parku Miejskiego. Zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Stowarzyszenie Góry Kultury zaprasza nas na kolejne spotkanie, tym razem kinematograficzne.

Góry Kultury
Tarnowskie Góry teatralne parkowanie

Objazdowe kino nieme w Tarnowskich Górach

Trwa coroczny wakacyjny projekt Teatralne Parkowanie. W jego ramach Góry Kultury zapraszają do naszego miasta różne grupy i zespoły. Mieszkańcy oraz goście mogą zobaczyć spektakle dla młodszych, a także starszych w wyjątkowej przestrzeni Parku Miejskiego. Najbliższa okazja do spotkania z taką niecodzienną formą rozrywki już w sobotę. 20 sierpnia odbędą się dwa spektakle grupy Muzikanty. Co nas czeka?

- Trzech Operatorów – wynalazców, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga od prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów (smyczkowych, szarpanych, dętych, elektronicznych), po własne autorskie konstrukcje i przedmioty życia codziennego - zdradzają organizatorzy.

Seanse zaplanowano na godziny: 17:00 i 20:00. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują darmowe wejściówki na wydarzenie. Można zaopatrzyć się w nie przy muszli w Parku Miejskim na godzinę przed wybranym pokazem.

- Cała ta, odrobinę postrzelona, filmowa onomatopeja przydarza się w urokliwym wnętrzu jakby zatrzymanego w czasie namiotu – lunaparkowej jurty. Co może pójść źle? - zapraszają organizatorzy.

To jeszcze nie koniec propozycji. 4 września w Parku Miejskim swoje wyjątkowe umiejętności zaprezentują artyści z grupy Sztukmistrze podczas pokazu zatytułowanego "Spectrum". Wydarzenie zaplanowano na godzinę 20:00.

Tarnowskie Góry Kultura w Taharze

Może Cię zainteresować:

Koncert, wystawa, zwiedzanie. Zbliża się tarnogórski festiwal "Kultura w Taharze"

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon