Na tarnogórskim rynku można było odebrać darmową sadzonkę. Chętnych nie brakowało

W naszym mieście odbyła się kolejna, trzynasta już edycja wydarzenia z zielenią w roli głównej. Mieszkańcy wyszli z domu z elektroodpadami, a wrócili z nową roślinką.

Tarnogórskie Święto Drzewa 2023

Wczoraj, 30 października, na rynku można było zobaczyć niemałą kolejkę. Choć to jeszcze nie sezon świąteczny (jak wskazują niektóre sklepowe wystawy), mieszkańcy stali w niej po odbiór drzewka. Czekały na nich zresztą nie tylko iglaki. Wybór był całkiem spory, a i chętnych na nową zieloną ozdobę nie brakowało. To wszystko z okazji tegorocznej edycji Tarnogórskiego Święta Drzewa. Każdy zainteresowany mógł przynieść do centrum miasta zużyte baterie, stary telefon komórkowy, drobny sprzęt AGD. W zamian za to otrzymywał sadzonkę drzewa lub krzewu do ulokowania we własnym ogrodzie czy na działce.

Swoją ekologiczną akcję kończy także Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. Jego członkowie we współpracy z mieszkańcami posadzili około 300 roślin w ramach projektów: "Adoptuj Drzewo - Na ratunek tarnogórskiej przyrodzie" oraz "I Tarnogórski Dzień Drzewa". W działania zaangażowane były okoliczne szkoły. Uczniowie razem z opiekunami mogli sami posadzić nowe rośliny. Każdy zainteresowany tarnogórzanin do 20 lat miał natomiast okazję, by bezpłatnie odebrać wybrane drzewo i ulokować je przy własnym domu.

- Każde posadzone w ramach projektu drzewo otrzyma etykietę z informacją o osobie, która je posadziła. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa. Stworzymy także interaktywną mapę drzew posadzonych przez mieszkańców Tarnowskich Gór i przeprowadzimy akcję edukacyjną przybliżającą znaczenie drzew dla ekosystemu naszego miasta - tłumaczą przedstawiciele TSO.
Tarnogórzanie sadzą drzewa 7

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach trwa akcja "Adoptuj drzewo". Jej postępy zobaczymy na specjalnej mapie

Autor: Urszula Gołkowska

05/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon