Nad zalewem w Pniowcu będzie się działo! Już w niedzielę rusza Bartusiowy Bieg Nordicusa

W najbliższy weekend las pomiędzy dzielnicami Strzybnica i Pniowiec zapełni się miłośnikami Nordic Walking. Członkowie klubów i niezrzeszeni sportowcy przemierzą trasę dowolną techniką, a wszystko w celach charytatywnych.

NORDICUS Strzybnica
NORDICUS Strzybnica

Tarnogórzanie pobiegną dla Bartka

Sekcja Nordic Walking NORDICUS Strzybnica zaprasza do udziału w sportowo-charytatywnej imprezie. Zawodnicy sprawdzą swoje możliwości i wspomogą małego pacjenta. Impreza odbędzie się już w niedzielę, 4 września. Trasa prowadzić będzie lasem na granicy Pniowca i Strzybnicy. Uczestnicy przemierzą wyznaczony odcinek biegiem, marszem lub z kijkami - technika dowolna. Zebrane w ramach zapisów środki zostaną przeznaczone na rzecz małego tarnogórzanina Bartka Rachwała.

- Bartuś to sześcioletni chłopczyk z Tarnowskich Gór, który od dwóch lat wymaga leczenia i rehabilitacji ze względu na rzadką chorobę , jaką jest Zespół Fires - ciężki i niebezpieczny rodzaj padaczki lekoopornej. W wyniku choroby Bartek oddycha przez rurkę tracheostomijną, jest odżywiany przez sondę, nie mówi, nie reaguje na swoje imię. Szansą jest leczenie w specjalistycznej klinice w Niemczech - tłumaczą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Start oraz meta biegu usytuowane będą na terenie Zalewu Pniowiec przy Barze u Bercika. Dystans, jaki pokonają uczestnicy, wyniesie trzy kilometry. Wydarzenie potrwa od godziny 11:00 do 15:00. Zawodnicy muszą stawić się do godziny 10:50.

4 września część ścieżek w okolicach zalewu zostanie na kilka godzin odgrodzona. Organizatorzy proszą spacerowiczów o wyrozumiałość.

Tarnowskie Góry strzybnica piknik

Może Cię zainteresować:

Piknik polsko-ukraiński "Poznaj swojego sąsiada". W programie sporo atrakcji

Autor: Urszula Gołkowska

28/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon