Najstarszy wolontariusz WOŚP pochodzi z Tarnowskich Gór. Zdzisław Wielochowski ma 94 lata

31. finał WOŚP dobiegł końca. W samych Tarnowskich Górach zebrano łącznie ponad 233 tysiące złotych. Rozmach akcji to między innymi zasługa ponad stu wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych działali w ramach finału Orkiestry. Wśród nich był Zdzisław Wielochowski, który jest najstarszym wolontariuszem WOŚP.

UM w Tarnowskich Górach
Zdzisław Wielochowski

W niedzielę, 29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach wydarzenia na terenie powiatu odbywało się co najmniej kilka imprez charytatywnych. Wśród nich były m.in. "Bieg wokół Chechła w Samych Gaciach", "WOŚPowe morsowanie" oraz licytacje w Muzeum Techniki Militarnej. Finał został zakończony na Rynku tzw. "Światełkiem do nieba".

Według danych Urzędu Miejskiego w 31. finale WOŚP wzięło udział 115. wolontariuszy. Jednym z nich był Zdzisław Wielochowski, który jest najstarszym wolontariuszem WOŚP. Dzień przed 31. finałem skończył 94 lata. Tarnogórzanin otrzymał specjalne podziękowania za pracę od samego Jurka Owsiaka.

- Ludzie są cudowni: choć zimno, choć można wpłacać elektronicznie i tak wrzucają pieniądze do puszki – mówił podczas zakończenia zbiórki Zdzisław Wielochowski.

Tarnogórzanin od kilku lat cyklicznie kwestuje w ramach finałów Orkiestry. Zanim został wolontariuszem Orkiestry, pracował jako architekt, urbanista w urzędzie miejskim. Dlatego też co roku na zakończenie kwestowania robi sobie zdjęcie na tle tarnogórskiego Ratusza.

Podczas 31. finału zebrano ponad 220 tysięcy

Z najnowszych danych (opublikowanych przez UM 30 stycznia o godzinie 10:40) tarnogórski sztab doliczył się łącznie 233. tysięcy złotych oraz 9. funtów i 63. pensów, 1. dolara amerykańskiego i 26. centów oraz 229. euro i 57. eurocentów oraz 30. koron czeskich.

- Pieniądze zebrało w czasie trwającego w naszym mieście ponad tydzień 31. finału WOŚP 115 wolontariuszy oraz stojące od miesiąca w różnych miejscach miasta i powiatu skarbonki stacjonarne - informuje um.

Bieg wokół Chechła w Samych Gaciach 2023

Może Cię zainteresować:

Zimowy Bieg wokół Chechła w Samych Gaciach. Akcja odbyła się w ramach finału WOŚP [GALERIA]

Autor: Martyna Urban

29/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon