Narodowe Czytanie 2022 w Tarnowskich Górach. Tym razem będzie tajemniczo i romantycznie

Gotowi, by przenieść się w nastrojowy świat fantazji pełen zjaw, rusałek i mrocznych tajemnic? Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenie z Mickiewiczem w roli głównej.

Narodowe Czytanie
Tarnowskie Góry narodowe czytanie

Narodowe Czytanie 2022

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w 2012 roku. Wtedy cały kraj po raz kolejny odkrywał "Pana Tadeusza". Od tego czasu co roku coraz więcej miast, szkół i instytucji kultury, także za granicą, przyłącza się do wspólnej inicjatywy. W ramach akcji czytano między innymi "Lalkę", "Quo vadis", "Wesele", czy "Przedwiośnie". W zeszłym roku tematem przewodnim była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Na czym polega Narodowe Czytanie? W pierwszy weekend września w różnych miastach Polski publicznie czytane są fragmenty wybranych dzieł. Wydarzeniu towarzyszą także inne atrakcje: spotkania z artystami, spektakle oraz konkursy. W tym roku odbędzie się jedenasta już odsłona akcji.

Cała Polska czytać będzie tomik wybitnego poety Adama Mickiewicza. W centrum uwagi staną "Ballady i romanse".

Tarnowskie Góry czytają Mickiewicza

Jednym z wielu miast, jakie włączyły się w akcję, są oczywiście Tarnowskie Góry. Czytanie odbędzie się w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej (wejście od ul. Nowaka). Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę, 3 września, o godz. 10:00.

- W roli lektorów wystąpią przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, amatorska grupa teatralna Korek działająca przy Przedszkolu nr 26 w Tarnowskich Górach pod kierunkiem Bożeny Leksy oraz młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach pod kierunkiem Małgorzaty Zachnik oraz Barbary Kwas - zapowiadają organizatorzy.
Narodowe czytanie w boruszowicach2

Może Cię zainteresować:

Balladyna w Boruszowicach. Narodowe Czytanie w wyjątkowej odsłonie

Autor: Urszula Gołkowska

23/09/2020

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon