Nauczyciel z "Plastyka" wyróżniony w prestiżowym konkursie. Gdzie zobaczymy jego pracę?

Znamy już wyniki części konkursu Triennale Rysunku Wrocław 2022. Na liście wyróżnionych znalazł się także pedagog z tarnogórskiej szkoły.

UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry Plastyk

Triennale Rysunku Wrocław 2022

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach ma kolejny powód do dumy. Zazwyczaj są nim uczniowie oraz ich dzieła. Tym razem wyróżniony został nauczyciel - Mateusz Kokot.

Jego praca "Hidden in Plain Sight" trafiła na konkurs Triennale Rysunku Wrocław. Swoje dzieła zgłaszać mogą wszyscy artyści, niezależnie od wieku czy wykształcenie. W tym roku temat przewodni brzmiał: "Nie oglądaj się za siebie".

Tarnogórski Plastyk wyróżniony w wojewódzkim konkursie. Zobaczcie prace uczniów!

- Kreśląc plany i tworząc mapy, przygotowywane są schematy działań, opracowywane strategie i podejmowane decyzje. Hasło „Nie oglądaj się za siebie” wydaje się prowadzić rękę rysownika pozostawiającego zdecydowane linie, wyznaczającego granice form ustanawianych w nieznany dotąd sposób. Nieodwracalność gestu pozostawienia znaku na płaszczyźnie obliguje. Nie można go cofnąć - tłumaczą organizatorzy.

W jury zasiedli:

  • Olaf Brzeski
  • Jan Mioduszewski
  • Przemek Pintal
  • Agata Smalcerz
  • Honza Zamojski

Prace 38 artystów, w tym pana Mateusza Kokota, zostały zakwalifikowane do wystawy konkursowej. Będzie je można oglądać w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon