Niebezpieczne zakończenie majówki. Policyjny pościg za kierowcą w gminie Tworóg

Wczoraj w nocy w miejscowości Brynek pewien mężczyzna próbował uciec przed odpowiedzialnością za popełnione wykrocznie. Przy tym popełnił jednak przestępstwo, za które grozi do pięciu lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tworóg policja

Policyjny pościg w gminie Tworóg

Zarówno początek, jak i koniec tegorocznego długiego weekendu nie był zbyt bezpieczny. W piątek doszło do dwóch poważnych zdarzeń, a jedna osoba trafiła niestety do szpitala.

Kolizja w Tarnowskich Górach, wypadek w Radzionkowie. Podczas majówki zdejmij nogę z gazu

Natomiast podczas ostatnich godzin weekendu mundurowi również musieli interweniować. Do zdarzenia doszło wczoraj, 3 maja, przed północą. W miejscowości Brynek (gmina Tworóg) mundurowi patrolowali odcinek drogi krajowej nr 11. Funkcjonariusze zauważyli pewnego kierowcę volvo, który wyprzedził autobus miejski w pobliżu przejścia dla pieszych. Mundurowi chcieli zatrzymać samochód osobowy do kontroli. Jego kierowca stwierdził, że lepszą opcją będzie pospieszne oddalenie się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa ruszyli za nim. Pościg trwał aż do następnej miejscowości. Tam kierujący uszkodził pojazd, uderzając w krawężnik.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 21-latek z Boruszowic. Powiedział, że uciekał przed policjantami w obawie przed mandatem za popełnione wcześniej wykroczenie. Ostatecznie jednak odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi do pięciu lat więzienia. Nie ominęły go także kary finansowe za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon