Niebezpieczny weekend na drogach powiatu. Policjanci nie raz interweniowali

W ciągu zalewie kilku dni sześciu kierowców poniosło konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania na jezdni. Niektórym grozi nawet kara więzienia.

Tarnowskie Góry kontrole drogowe

Policyjne zatrzymania w powiecie

Pomimo licznych apeli i akcji niestety wciąż nie brakuje osób, które nie stosują się do przepisów drogowych, narażając siebie oraz innych uczestników ruchu. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by funkcjonariusze zatrzymali sześć osób.

W ubiegłą sobotę, 19 lutego, 33-letni gliwiczanin wybrał się w drogę samochodem, pomimo że cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast 38-letni mieszkaniec naszego powiatu odpowie za wejście za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Niedziela nie okazała się bezpieczniejsza. Dwóch mieszkańców powiatu prowadziło samochody będąc pod wpływem alkoholu. 65-latek miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu, natomiast 34-latek znacznie więcej - ponad 2 promile.

Zatrzymania miały miejsce także w Kotach (gmina Tworóg) oraz Wieszowie (gmina Zbrosławice). Dwie osoby odpowiedzą za kierowanie samochodami pomimo zakazu sądowego i decyzji o cofnięciu uprawnień.

Niebezpieczny wypadek na DW908. Drzewo przewróciło się na samochód

Jak czytamy w kodeksie karnym, za prowadzenie pojazdu, będąc pod wpływem alkoholu, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Takie same konsekwencje mogą spotkać osobę ignorującą decyzję o cofnięciu uprawnień. Natomiast za nierespektowanie zakazu prowadzenia pojazdów można zostać skazanym na pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry policja kontrola

Trzech nietrzeźwych kierowców w powiecie tarnogórskim

Tarnowskie Góry jazda pod wpływem narkotyków

Tarnowskie Góry. Przez miasto pod wpływem narkotyków

Tarnowskie Góry kontrola policja

Powiat tarnogórski. Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

Tarnowskie Góry policja kontrola 2022

Tarnogórscy funkcjonariusze policji o długim weekendzie

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w powiecie tarnogórskim

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

Tarnowskie Góry. Zatrzymanie za jazdę bez uprawnień

Powiat tarnogórski. Kolejni zatrzymani kierowcy