Niebezpieczny weekend na drogach powiatu. Policjanci nie raz interweniowali

W ciągu zalewie kilku dni sześciu kierowców poniosło konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania na jezdni. Niektórym grozi nawet kara więzienia.

Tarnowskie Góry kontrole drogowe

Policyjne zatrzymania w powiecie

Pomimo licznych apeli i akcji niestety wciąż nie brakuje osób, które nie stosują się do przepisów drogowych, narażając siebie oraz innych uczestników ruchu. Wystarczyło zaledwie kilka dni, by funkcjonariusze zatrzymali sześć osób.

W ubiegłą sobotę, 19 lutego, 33-letni gliwiczanin wybrał się w drogę samochodem, pomimo że cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast 38-letni mieszkaniec naszego powiatu odpowie za wejście za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Niedziela nie okazała się bezpieczniejsza. Dwóch mieszkańców powiatu prowadziło samochody będąc pod wpływem alkoholu. 65-latek miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu, natomiast 34-latek znacznie więcej - ponad 2 promile.

Zatrzymania miały miejsce także w Kotach (gmina Tworóg) oraz Wieszowie (gmina Zbrosławice). Dwie osoby odpowiedzą za kierowanie samochodami pomimo zakazu sądowego i decyzji o cofnięciu uprawnień.

Niebezpieczny wypadek na DW908. Drzewo przewróciło się na samochód

Jak czytamy w kodeksie karnym, za prowadzenie pojazdu, będąc pod wpływem alkoholu, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Takie same konsekwencje mogą spotkać osobę ignorującą decyzję o cofnięciu uprawnień. Natomiast za nierespektowanie zakazu prowadzenia pojazdów można zostać skazanym na pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon