(nie)Trzeźwy poranek w powiecie tarnogórskim. Policjanci zatrzymali trzech kierowców

Funkcjonariusze podsumowują efekty poniedziałkowej akcji. Skontrolowali ponad sześciuset prowadzących. Trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

Tarnowskie Góry policja kontrola

Akcja "Trzeźwy poranek" zakończona

W poniedziałek, 6 lutego, na drogach naszego powiatu można było spotkać się z kontrolą. Policjanci prowadzili działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Skontrolowali ponad 600 kierowców. Niestety okazało się, że niektórzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie".

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po godzinie 6:00 na Obwodnicy w Tarnowskich Górach. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość u 50-letniego mieszkańca Miasteczka Śląskiego. Prowadzący opla mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Nie minęło wiele czasu, a w ręce stróżów prawa wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem był nim 28-latek z Tarnowskich Gór. Policjanci przeprowadzili kontrolę po godzinie 7:00 na ulicy Gliwickiej. Badanie wskazało promil alkoholu.

Na tym się nie zakończyło. Blisko 8:30 na ulicy Częstochowskiej zatrzymany został kierowca autobusu prywatnego przewoźnika. W środku znajdowało się około 60 osób. Nietrzeźwy mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

- Nieodpowiedzialni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy, a teraz ich sprawą zajmie się prokurator i sąd. Oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów może im grozić nawet do dwóch lat więzienia - podają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Tarnowskie góry kontrola drogowa 2023

Na podwójnym gazie i bez uprawnień przez Tarnowskie Góry

Tarnowskie góry policja zatrzymanie

Tarnowskie Góry. Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Tarnowskie Góry policja kontrola

Policyjna akcja "Trzeźwość" zakończona

Policja tarnowskie góry 2

Tarnowskie Góry. Nietrzeźwa kierująca zatrzymana

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Tarnowskie Góry. Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w powiecie tarnogórskim