Noc w bibliotece? Czemu nie! Już w ten weekend w Tarnowskich Górach

Półki pełne książek czekają w półmroku na nowych czytelników. W ogrodowym domku rozgrywa się escape room. A do tego możliwość nabycia tanich tomów do domowej kolekcji. To wszystko w najbliższą sobotę!

Noc bibliotek 2023 tarnowskie gory

Noc Bibliotek 2023 w Tarnowskich Górach

Chyba każdy mól książkowy marzył kiedyś o takiej przygodzie. Tarnogórska placówka nie oferuje co prawda spania wśród regałów z kubkiem herbaty i kocykiem, ale innych ciekawych propozycji też nie zabraknie. Coś dla siebie znajdą starsi czytelnicy oraz młodsi miłośnicy literatury. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach włącza się w ogólnopolską akcję. Noc Bibliotek odbędzie się w placówkach na terenie całego kraju. Zaplanowano ją na najbliższą sobotę - 7 października. Hasło przewodnie brzmi: "Absurd nie czytać".

- Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji - podają organizatorzy inicjatywy.

7 października w tarnogórskiej Bibliotece Centralnej (ul. Zamkowa 5) wszystkie działy będą czynne w godzinach: 13:00–20:00. Na czytelników czeka klimatyczna niespodzianka! Od 19:00 światła w działach zostaną wyłączone. Warto zabrać z sobą latarkę (i znajomego, który wyciągnie nas, gdy za bardzo zanurzymy się w książkowy świat regałów).

Plan Nocy Bibliotek

Oprócz dodatkowych godzin otwarcia, dla gości przygotowano także wiele innych propozycji.

 • 13:30 - "O skarbniku z głębokiej kopalni" – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Bajkowe Skarbki Śląska
  Zapisy: tel. 32 285 41 60 w. 11
 • 15:00 - film dla dzieci "Moja mama Gorylica", 75 minut, 2021 r., reż. Linda Hambäck, od 7 lat
  Zapisy: tel. 32 285 41 60 w. 11
 • 15:00-20:00 - Rodzinny Escape Room (domek w ogrodzie biblioteki)
  Zapisy online
 • 17:00 - Śmiechojoga – rodzinne warsztaty poprowadzi Anna Komora
  Zapisy: tel. 791 751 721
 • 19:00 - spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz, dziennikarką, prezenterką telewizyjną, autorką książki "Zawsze mówi, że wróci"
  Spotkanie biletowane (15 zł). Rezerwacja oraz zakup biletów w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej oraz pod numerem tel. 32 285 41 60 w. 12
 • 13:00-19:30 - gra dla dzieci "Biblioteczny tor przeszkód" – zadania sprawnościowe do wykonania w poszczególnych działach. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań dzieci otrzymają upominek.

W oczekiwaniu na sobotnie wydarzenie, już od 5 października można wybrać się na Kiermasz Taniej Książki organizowany w holu, przy głównym wejściu do biblioteki. Impreza potrwa do 14 października w godzinach pracy placówki.

- Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji - zapraszają inicjatorzy akcji.
Tarnowskie gory wystawa sempolowska

Może Cię zainteresować:

Sempołowska na wystawie. Muzeum w Tarnowskich Górach przybliża historię szkoły

Autor: Urszula Gołkowska

29/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon