Nocna wyprawa wąskotorówką. Zostały ostatnie bilety na wydarzenie

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych organizuje wyjątkowy przejazd małym pociągiem. Uczestnicy przemierzą trasę z Bytomia aż do Miasteczka Śląskiego w nastrojowej atmosferze wieczoru.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry 2022 wąskotorówka

Nocna Szychta z wąskotorówką

Wycieczki pociągami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. SGKW w tym sezonie wprowadza do swojej oferty kolejną atrakcję. Będzie nią nocny kurs wąskotorówką. Pojazd przejedzie z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 26 maja.

Plan Szychty

  • 18:00 - odjazd z przystanku Bytom Wąskotorowy (nieobowiązkowy)
  • 18:15 - zbiórka w rejonie nastawni BKw
  • 18:00-20:15 - w tym czasie przewodnicy oprowadzą gości po terenie stacji. Będzie także możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku (organizatorzy zapewniają kije do pieczenia, kiełbaski chętni na pieczenie przynoszą swoje). Otwarta zostanie Izba Tradycji wraz ze sklepikiem z pamiątkami.
  • 20:30 - wyjazd pociągu w kierunku stacji Miasteczko Śląskie Wąskotorowe
  • około 22:50 - przyjazd pociągu do stacji Bytom Karb Wąskotorowy
  • około 23:00 - przyjazd pociągu do przystanku Bytom Wąskotorowy
- Pociąg będzie prowadzony lokomotywą spalinową typu Lxd2. Pociąg prowadzi wagony letnie otwarte i zamknięte, bez ogrzewania - informują organizatorzy.

Bilety nabyć można na stronie internetowej SGKW. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety sprzedawane są w cenie: 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy przysługujący dzieciom, młodzieży i studentom do 26. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym).

Tarnowskie góry wąskotorówka 2

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówka na 2023 rok. Zobaczcie harmonogram na cały sezon!

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon