Wąskotorówka na 2023 rok. Zobaczcie harmonogram na cały sezon!

Miłośnicy kolei wąskotorowej! Znamy już dni kursowania Waszych ulubionych pociągów. Wszystko zacznie się już w majówkę.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry wąskotorówka 2

2023 z wąskotorówką

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ogłosiło już, w jakie dni w tym roku wybierzemy się w drogę małymi pociągami.

- Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych ma zaszczyt przedstawić film kina drogi pt. Rozkład jazdy na sezon 2023! Nominowany w kategoriach napędów parowych oraz diesla, także warto - zapraszają opiekunowie atrakcji.

Przypomnijmy, że w sezonie trasa rozpoczyna się przy bytomskim dworcu kolejowym, a kończy w Miasteczku Śląskim. Po drodze pojazdy zatrzymują się na kilku stacjach. Podczas przejażdżki zobaczyć można hałdę popłuczkową, Kanion Tarnogórski, Park Piny czy centrum Tarnowskich Gór. Dodatkową atrakcją, z której mogą skorzystać goście, jest zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

Dostępne są jednostronne bilety na przejazd pociągiem w cenie: 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie. Bilety kupimy na stronie internetowej SGKW lub bezpośrednio u konduktora. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona. Szczegółowy rozkład jazdy na maj 2023 roku sprawdzić można poniżej.

Wąskotorówka Bytom - Miasteczko Śląskie

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówka poleca się na maj. Zobacz rozkład jazdy i cennik na 2023 rok

Autor: Urszula Gołkowska

23/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon