Nowa atrakcja w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Co powstaje w Radzionkowie?

W radzionkowskim ogrodzie realizowane jest ciekawe zadanie. Jego efekty będziemy mogli zobaczyć już wiosną.

Motyli zakątek

Śląski Ogród Botaniczny odwiedza wielu gości: mieszkańcy Radzionkowa, turyści, uczniowie, uczestnicy warsztatów ekologicznych. Nic w tym dziwnego. Miejsce to przyciąga walorami przyrodniczymi, a także różnorodnymi wydarzeniami. Za niedługo pojawi się jeszcze jeden powód, by tam pojechać.

W ogrodzie powstaje motyli zakątek. Jest to rabata o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Na tym obszarze zasadzono rośliny, które przyciągają kolorowe owady. Pojawiły się tam między innymi: jeżówka, dzielżan, ostrogowiec, liatra, wieczornik, lebiodka, driakiew, firletka, budleja czy barbula. Podczas doboru roślin zwrócono uwagę zarówno na potrzeby dorosłych motyli, jak i gąsienic.

- Założeniem ogrodowej rabaty jest zbudowanie różnorodnej bazy pokarmowej, takiej, która posłuży różnorodnym gatunkom motyli - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta.

Na efekty prac trzeba poczekać do wiosny. Rabata będzie cieszyć oczy gości aż do jesieni, kiedy zakwitną ostatnie z zasadzonych roślin. W jej pobliżu pojawią się także tabliczki edukacyjne z informacjami o motylach, jakie można zaobserwować w ogrodzie. Nie zabraknie także obiektów małej infrastruktury.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kalety rozszerzają jedną z lokalnych atrakcji. Będzie jeszcze bardziej zielono

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon