Nowa inwestycja w gminie Zbrosławice. Mieszkańcy chwalą pomysł i wykonanie

W miejscowości Kamieniec można już korzystać z nowej ścieżki. Infrastruktura powstała z myślą o pieszych oraz rowerzystach i jeszcze przed oficjalnym otwarciem cieszyła się niespodziewaną popularnością.

Kamieniec zaprasza na spacery

Gminny Zakład Komunalny Zbrosławice pochwalił się ukończeniem nowego zadania. W Kamieńcu powstała nowa ścieżka. Łączy ona park z ulicą Polną i biegnie równolegle do koryta rzeki Dramy.

- Ścieżka jest kontynuacją inwestycji sprzed dwóch lat, która biegnie aż do stawu. Inwestycja, choć w założeniu prosta do wykonania, wymagała przejścia pomiędzy cennym starodrzewem i systemem korzeniowym tego obszaru oraz przez tereny łąk - tłumaczą wykonawcy.

Alejka wykonana została z wykorzystaniem naturalnych materiałów - warstw dolomitu o różnym uziarnieniu. Biegnie wśród starych drzew, a więc w cieniu i blisko rzeki. Nic więc dziwnego w tym, że trasa cieszyła się dużym zainteresowaniem jeszcze na etapie prac. Infrastruktura powstała z myślą głównie o spacerowiczach, miłośnikach nordic walking czy rowerzystach. Projekt zrealizowano na zlecenie Urzędu Gminy Zbrosławice oraz Rady Sołeckiej w Kamieńcu.

- Zachęcamy wszystkim do spacerów i korzystania z uroków tego wyjątkowego miejsca - zaczynając od stawu do ul. Polnej lub na odwrót. Koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny - zapraszają przedstawiciele GZK Zbrosławice.

Mieszkańcy: "Oby więcej takich inicjatyw"

Niestety nie zawsze zadowolenie zlecających inwestycję jest równe z poziomem satysfakcji przyszłych użytkowników. W tym przypadku jednak inicjatorzy mogą być zadowoleni zarówno z efektu finalnego, jak i jego odbioru przez społeczność lokalną. Nowa inwestycja spodobała się nie tylko mieszkańcom, ale także przyjezdnym gościom.

- Świetny pomysł.

- Super sprawa.

- Brawo! Szkoda, że w samych Zbrosławicach brak ścieżek rowerowo-spacerowych, oprócz 100 metrów asfaltu przed Żabką...

- Już w niedzielne popołudnie z ciekawości troje tarnogórzan rowerami przejechało jej cała trasę. Ścieżka ładna, taka naturalna trasa dla spaceru wzdłuż rzeki Dramy wśród cienistych drzew.

- Czasem można za coś naszą gminę pochwalić, oby więcej takich inicjatyw.

- Czekamy na połączenie tych dwóch odcinków, powstałaby super alternatywa dla rodzin z dziećmi jadących lub idących wzdłuż drogi Zbrosławice - Kamieniec.

- Mega! Teraz do Karchowic i Księżego Lasu... każdy by chciał, ale to może kiedyś.
  Atrakcje zbroslawice

  Może Cię zainteresować:

  Gdzie wybrać się w weekend? Kierunek: Zbrosławice

  Autor: Urszula Gołkowska

  25/09/2020

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon