Nowa inwestycja w gminie Zbrosławice. W Wieszowie powstanie przedszkole i żłobek

Rodzice z powiatu tarnogórskiego będą mogli zostawić swoje dzieci pod opieką w nowym obiekcie. Trwają przygotowania do jego powstania, w tym roku ma rozpocząć się postępowanie przetargowe.

Przedszkole i żłobek dla Wieszowy

Urząd Gminy przekazał nowe informacje w sprawie planowanej inwestycji. Ma ona ułatwić życie rodzicom maluchów. Na jakim etapie są aktualnie prace?

- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla zamówienia "Zaprojektowanie i wybudowanie przedszkola z oddziałami żłobka w Wieszowie" jest gotowy. Na tej postawie do końca czerwca ogłoszony zostanie przetarg na realizację - przekazują urzędnicy gminni.

Parterowy budynek ma pomieścić łącznie ponad setkę dzieci. W części przedszkolnej mogą powstać trzy oddziały. Trzy grupy mają składać się z 25 osób każda. Natomiast żłobek będzie w stanie przyjąć 30 niemowlaków. Obok obiektu pojawi się także plac zabaw i strefa rekreacyjna. Wykonawca zadba też o zjazd z drogi głównej z parkingiem. Skorzystają z niego pracownicy placówki oraz rodzice. Infrastruktura zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zielona Pracownia w ZSP nr 1 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowa Zielona Pracownia w tarnogórskiej szkole. Pszczelą klasą pochwalił się ZSP nr 1

Autor: Urszula Gołkowska

11/12/2023

Kalety klasa sportowa

Może Cię zainteresować:

Kalety chcą kształcić młodych piłkarzy. W mieście może powstać klasa sportowa

Autor: Urszula Gołkowska

06/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon