Nowa inwestycja w Strzybnicy. Co pojawi się przy ulicy Kościelnej?

W jednej z dzielnic naszego miasta powstanie nowa siedziba DPS. To kolejny projekt dofinansowany ze środków "Polskiego Ładu".

Stanisław Torbus
Tarnowskie Góry, Strzybnica, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej

Dom Pomocy Społecznej w Strzybnicy

25 października samorządy dowiedziały się, które projekty otrzymają pieniężne wsparcie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na liście znalazły się wszystkie gminy powiatu tarnogórskiego. Jak poinformowali przedstawiciele starostwa, również władze powiatowe zamierzają zrealizować nową inwestycję.

W Strzybnicy przy ulicy Kościelnej pojawi się obiekt przeznaczony na siedzibę Domu Pomocy Społecznej.

DPS w Strzybnicy
- Projekt zakłada budowę nowego obiektu na potrzeby funkcjonowania DPS o zasięgu ponadregionalnym dla 80 osób przewlekle chorych, w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażonego w pokoje z łazienkami, co poprawi komfort życia mieszkańców i warunków pracy całemu personelowi - informują urzędnicy.

Koszt całej inwestycji to 26 000 000 złotych. Pozyskane dofinansowanie z "Nowego Ładu" w kwocie 12 750 000 złotych zostanie przeznaczone na realizację pierwszego etapu zadania.

- Aktualnie DPS o tym profilu znajduję się w Pałacu Baildonów w Łubiu, ale ze względu na zabytkowy charakter obiektu występuje w nim wiele barier architektonicznych, które nie mogą zostać usunięte. Nowoczesny budynek powstanie przy ul. Kościelnej w Tarnowskich Górach - dodaje Stanisław Torbus, Członek Zarządu Powiatu.

O innych projektach, jakie zostały zapowiedziane przez władze samorządowe można przeczytać w artykule: "28,5 miliona złotych dla Tarnowskich Gór z Polskiego Ładu. Na co zostaną wydane te środki?".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon