Nowa remiza w Boruszowicach coraz bliżej wykończenia. Udało się zdobyć dotację

Dobra wiadomość dla strażaków z gminy Tworóg. Samorząd pozyskał dofinansowanie na rzecz trwającej inwestycji. Planowo ma się ona zakończyć jeszcze w tym roku.

UG Tworóg
Remiza boruszowice hanusek

Remiza dla OSP Boruszowice - Hanusek

W jednej z miejscowości na terenie gminy Tworóg budowana jest nowa infrastruktura dla ochotniczej straży pożarnej. Widać już konstrukcję ścian, ale do ukończenia zadania potrzeba jeszcze czasu oraz środków. Te drugie udało się ostatnio pozyskać.

Jak podaje Urząd Gminy Tworóg, zadanie "Budowa remizy strażackiej OSP Boruszowice – Hanusek" otrzyma rządowe dofinansowanie. Kwota dotacji to 1 300 000 zł. Dzięki niej budowę remizy będzie można zakończyć jeszcze w tym roku. Zadanie rozpoczęło się w 2022 r.

- Serdecznie dziękujemy za dołożenie wszelkich starań w pozyskaniu środków umożliwiających dokończenie budowy naszej nowej remizy panu Posłowi na Sejm RP Jarosławowi Gonciarzowi, Wójtowi Gminy Tworóg panu Eugeniuszowi Gwoździowi, Zastępcy Wójta Gminy Tworóg panu Łukaszowi Ziobowi, Sołtysowi Sołectwa Boruszowice - Hanusek panu Marianowi Łuczakowi oraz radnym Gminy Tworóg. Chcemy również podziękować Lasom Państwowym za przekazanie funduszy, które pomogły nam w doprowadzeniu prac budowlanych do obecnego stanu - stwierdzają druhowie z Boruszowic i Hanuska.
Dotacja dla OSP Boruszowice - Hanusek

Może Cię zainteresować:

100 000 złotych dla OSP Boruszowice - Hanusek. Druhowie przeznaczą nowe środki na...

Autor: Urszula Gołkowska

07/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon