Nowe informacje o szkolnej inwestycji. Kto przebuduje SP nr 11 i ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach?

Znamy już wykonawcę wybranego do realizacji zadania pod nazwą "Rozbudowa placówek oświatowych w mieście Tarnowskie Góry". Co zmieni się w dwóch tarnogórskich szkołach?

Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry - rozbudowa szkół

Rozbudowa SP nr 11 i ZSP nr 3

W listopadzie Urząd Miasta ogłosił przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj". Inwestycja została zapowiedziana już wcześniej. Jest jednym z osiemnastu projektów z powiatu tarnogórskiego, które w maju 2022 roku zostały zakwalifikowane do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 (Repty Śląskie) oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego (Bobrowniki Śląskie) czeka przebudowa.

Co dokładnie ma zmienić się w ramach inwestycji? SP nr 11 zostanie rozbudowana o nowe sale dydaktyczne. Natomiast ZSP nr 3 będzie powiększony o pracowanie, szatnie, stołówkę i kuchnię oraz funkcję Przedszkola. Jako części obu zadań planuje się realizację następujących prac:

  • wykonanie projektu budowlanego
  • uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę
  • wykonanie projektu technicznego
  • wykonanie prac budowlanych zgodnie z zatwierdzonym projektem

Do 1 grudnia przedsiębiorstwa mogły zgłaszać swoje oferty dotyczące przetargu. Wartość zamówienia była szacowana na 18 664 490,39 zł. Złożone propozycje zostały ocenione ze względu na trzy kryteria: cenę (60%), wydłużenie okresu rękojmi (20%) i zwiększenie wysokości kary umownej (20%). Na realizację zamówienia zaplanowano 36 miesięcy.

Kto rozbuduje szkoły?

Do postępowania zgłosiło się czterech kandydatów. Najtańsza oferta wyniosła 27 750 000 zł, najdroższa - 31 250 000 zł. Finalnie komisja zdecydowała się na propozycję złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlane Anbud z Będzina. Firma wyceniła swoje usługi na 29 239 099,78 zł. Zaoferowała 60 miesięcy wydłużonego okresu rękojmi oraz zwiększenie wysokości kary umownej: 0,15%. Znamy już wizualizacje efektu końcowego zadania. Można je zobaczyć w poniższym artykule.

Tarnowskie Góry - rozbudowa szkół

Może Cię zainteresować:

Tarnogórskie szkoły do przebudowy. Dwie podstawówki czekają spore zmiany

Autor: Urszula Gołkowska

17/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon