Nowe informacje w sprawie linii kolejowej nr 131. Jakie utrudnienia czekają mieszkańców Radzionkowa?

W ostatnich dniach odbyły się spotkania przedstawicieli PKP PLK z władzami samorządowymi i innymi zainteresowanymi organizacjami. Rozmowy dotyczyły prac na linii 131. W związku z kolejnym etapem inwestycji kierowcy muszą przygotować się na zmiany w ruchu.

UM Radzionków
Radzionkow utrudnienia drogowe

Nowe utrudnienia w ruchu w Radzionkowie

W związku z pracami dotyczącymi infrastruktury kolejowej przebiegającej przez miasto szykują się kolejne zmiany. Dotkną zwłaszcza kierowców, ale także pośrednio pasażerów transportu zbiorowego. Urząd Miasta poinformował o przebiegu rozmów, jakie odbyły się w związku z następnymi pracami na linii nr 131. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci władz Radzionkowa, Powiatu Tarnogórskiego, PKP PLK, wykonawcy, Państwowej Straży Pożarnej, a także Zarządu Transportu Metropolitalnego.

- Jak widzimy prace przy przebudowie linii kolejowej wchodzą w decydującą fazę. Wiele obiektów jest już w znacznej części wykonanych, jednak przed nami jeszcze sporo drogowych i organizacyjnych uciążliwości. Według PKP już w przyszłym miesiącu musimy się liczyć z całkowitym zamknięciem przejazdu kolejowego przy ul. św. Wojciecha w stronę Orzecha. Docelowo, przedmiotowe skrzyżowanie jezdni łączącej ul. św. Wojciecha z drogą DW 911 oraz torów kolejowych w tym miejscu będzie bezkolizyjne, gdyż ruch samochodowy będzie się odbywał podziemnym tunelem - podają urzędnicy miejscy.

Samorządy starają się zapewnić drożność przejazdów w innych miejscach. Apelują o to do PKP PLK.

- Władze Radzionkowa oraz Powiatu Tarnogórskiego naciskają na inwestora, aby zamknięcie przejazdu nastąpiło pod warunkiem udrożnienia przejazdu pod wiaduktem w ul. Zejera oraz zapewnienia, że wiadukt przy ul. Kużaja będzie działał bez żadnych zakłóceń w organizacji ruchu. Na podobnym stanowisku stoi między innymi ZTM, który będzie odpowiedzialny za zorganizowanie autobusowej komunikacji zastępczej na linii Bytom - Radzionków – Gmina Świerklaniec – Mierzęcice - dodają urzędnicy.
Otwarcie basenu w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

Basen w Radzionkowie już otwarty. Jak się prezentuje w środku?

Autor: Urszula Gołkowska

13/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon