Nowe linie metropolitalne w Tarnowskich Górach. Połączą miasto z lotniskiem i Gliwicami

Być może już w marcu na drogach zobaczymy pojazdy linii M14. To nie jedyna planowana zmiana dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Tarnowskie Góry autobusy

Nowe połączenie do Gliwic

Trwają prace nad uruchomieniem linii autobusowej, która połączyłaby Gliwice, Tarnowskie Góry oraz lotnisko w Pyrzowicach. Miało do tego dojść już w styczniu tego roku, ale przede wszystkim ze względu na braki kadrowe, termin został przesunięty. Do obsługi linii M14 przeznaczono nowy tabor pojazdów marki MAN Lion’s City.

- W przeciwieństwie do pozostałych planowanych metrolinii, procedura wyboru przewoźnika na obsługę linii M14 została zakończona, a na operatora wybrano PKM Świerklaniec. Z informacji uzyskanych od PKM Świerklaniec wynika, że przewoźnik dołoży wszelkich starań, by autobusy dowożące mieszkańców Tarnowskich Gór do Gliwic oraz Portu Lotniczego w Pyrzowicach wystartowały już w marcu - podaje Urząd Miasta.

Nowa linia do Pyskowic i Sielanki

To jeszcze nie koniec zmian. Kolejna linia metropolitalna - M107 połączy Tarnowskie Góry z Pyskowicami. Mamy także dobrą wiadomość dla mieszkańców Sielanki. Urząd Miasta zapowiada, że powstanie bezpośrednie połączenie między osiedlem a centrum miasta.

- Siatka połączeń autobusów jest na bieżąco modyfikowana i dostosowywana do potrzeb mieszkańców. Wszelkie uwagi dotyczące potrzeby wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, optymalizacji połączeń można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach lub bezpośrednio do Zarządu Transportu Metropolitalnego - dodają urzędnicy.

Nowe kasowniki w autobusach ZTM. Wypowiedzą się sami mieszkańcy

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon