Nowe lokum dla ukraińskich uchodźców w Tarnowskich Górach. Mieści się w Parku Wodnym

W naszym mieście powstaje kolejny punkt, gdzie schronienie znajdą obywatele Ukrainy. Jak wygląda przygotowane dla nich miejsce?

Park Wodny dla Ukrainy

W znanym tarnogórskim obiekcie sportowym pojawiły się łóżka i inne sprzęty, które posłużą potrzebującym sąsiadom zza wschodniej granicy. Łącznie punkt będzie mógł przyjąć 70 osób. 30 łóżek zostało przywiezionych z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Pozostałe pochodzą z darów i miejskich magazynów obrony cywilnej.

Nowi mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch dużych sal, a także mniejszych pokoi. Dla uchodźców zorganizowano również sanitariaty i prysznice, stołówkę, bawialnię oraz izolatorium. Relację z przygotowań można zobaczyć w powyższej galerii zdjęć.

- Wkrótce, po dostarczeniu sprzętu AGD, ustawieniu ścianek działowych i innych niezbędnych do życia materiałów, na miejscu powstanie baza dla kolejnych 70 uchodźców z Ukrainy - opowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta.

W naszym mieście znajduje się obecnie ponad tysiąc ukraińskich uchodźców, z czego około 500 mieszka w lokalach przystosowanych przez samorząd. Pozostali znaleźli gościnę w mieszkaniach prywatnych.

- W znajdującym się na Rynku punkcie informacji dla uchodźców od początku marca obsłużono 2254 osoby (w tym 1111 dorosłych i 1143 dzieci). Tarnogórski Urząd Stanu Cywilnego przyznał blisko tysiąc numerów PESEL - informują urzędnicy.
Nowy punkt zakwaterowania uchodźców przy Katowice Airport 3

Może Cię zainteresować:

Pyrzowice witają uchodźców. Nowy punkt zakwaterowania dla obywateli z Ukrainy

Autor: Urszula Gołkowska

25/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon