Nowe ograniczenia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. O czym warto pamiętać?

Ze względu na aktualną sytuację pandemiczną Starostwo Powiatowe wprowadza nowy tryb obsługi interesantów. Sporo się zmieni.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - obostrzenia 2022

Jak załatwić sprawę w Starostwie?

21 stycznia 2022 roku ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące nowych obostrzeń. W dokumencie czytamy:

"Do dnia 28 lutego 2022 r. w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury oraz uczelni".

Ograniczenia w przyjmowaniu petentów wprowadził już Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach ogranicza przyjmowanie petentów. O czym warto wiedzieć?

W jego ślady idzie Starostwo Powiatowe. Jakie procedury będą obowiązywać?

  • Przyjęcia interesantów w komórkach organizacyjnych odbywają się po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty, bezpośrednio z pracownikiem danej komórki. Lista wydziałów i numerów kontaktowych dostępna TUTAJ.
  • W przypadku planowanej wizyty w Wydziale Komunikacji należy wcześniej zarejestrować się poprzez stronę internetową.
  • W przypadku zaistnienia konieczności osobistego załatwienia sprawy, przyjęcie stron odbywa się w budynkach przy ul. Karłuszowiec 5, przy ul. Sienkiewicza 16 oraz przy ul. Mickiewicza 41, w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa (za wyjątkiem Wydziału Komunikacji - tam obsługa stron odbywa się przy wyznaczonym stanowisku).
  • Kierownik komórki organizacyjnej, w uzasadnionych przypadkach, może zdecydować o bezpośredniej obsłudze stron.
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - ograniczenia 2022
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Warto pamiętać, że z urzędnikami skontaktujemy się nawet bez wychodzenia z domu. Można w tym celu skorzystać z platformy ePUAP, korespondencji mailowej czy pocztowej lub zadzwonić pod wybrany numer.

Nowe zasady będą obowiązywać do dnia 28 lutego 2022 roku.

ePUAP - jak to działa?

Dla wielu osób taki sposób załatwiania spraw urzędowych to nowość. W związku z tym Starostwo Powiatowe udostępniło instrukcję, jak w mniej stresujący sposób przejść całą procedurę.

- W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi sposobu wysyłania pism drogą elektroniczną na skrzynkę e-puap przedstawiamy Państwu, jak to zrobić w prosty i zrozumiały sposób. W załączonych linkach, zdjęciach i filmie przedstawiono, jak wysłać korespondencję do urzędu przez profil zaufany na skrzynkę e-puap - tłumaczą urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon