Nowe sauny, większa siłownia i remont piętra. Park Wodny rozpoczyna niemałą inwestycję

Jedna z największych atrakcji naszego miasta zapowiedziała znaczną modernizację. Prace ruszają od 1 marca. Co takiego ma się pojawić w kompleksie?

Nowe sauny w TG

Już 1 marca rusza remont pomieszczeń znajdujących się na pierwszym piętrze obiektu. Od tego czasu wyłączone z eksploatacji zostaną obecne sauny i siłownia. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w nieodległej przyszłości atrakcje mają zostać jeszcze bardziej rozbudowane.

- Chcemy zupełnie zmienić naszą strefę saun. Zostanie ona rozbudowana i ponad dwukrotnie zwiększy swoja powierzchnię - zapowiadają przedstawiciele Parku Wodnego. - Siłownia zostanie przeniesiona na I piętro budynku, które zmieni swoją funkcję. Po planowanej przebudowie w miejscu nieczynnych dzisiaj restauracji, biur oraz punktów usługowych powstanie nowoczesny klub fitness - dodają.

W ramach modernizacji saunarium powstaną: sauna eventowa umożliwiająca organizację seansów saunowych, sauny fińskie, sauny parowe, grota lodowa, sauna solna oraz sauna ziołowa. Co więcej, klienci będą mieli do dyspozycji miejsce do wypoczynku wyposażone w tężnię solankową i podgrzewane leżanki. Łącznie strefa ta będzie mieć ok. 350 m².

Park Wodny powiększa siłownię

Duże zmiany zajdą także w przestrzeni siłowni. Planowo jej powierzchnia wyniesie ponad 1000 m². Znajdziemy tam maszyny stosowe i półwolne, strefy kardio, wolnych ciężarów, salę do zajęć fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu dla osób początkujących i starszych. Siłownia będzie połączona klatką schodową z pozostałymi atrakcjami - basenem oraz saunarium. W ramach inwestycji odnowiona zostanie także strefa gastronomiczna i sklepik sportowy na I piętrze, toaleta dla klientów przy kasach na parterze i szatnie dla pracowników na parterze i poziomie -1.

- Już 1 marca wyłączymy z eksploatacji obecne sauny i siłownię i tam rozpoczną się intensywne prace. W kolejnych miesiącach wyłączony zostanie bar i sklepik sportowy na pierwszym piętrze. O dokładnej dacie zamknięcia ww. punktów jeszcze Państwa powiadomimy. Chociaż samych remontów nikt nie lubi, liczymy, że z ich efektów zadowoleni będziemy wszyscy - stwierdzają przedstawiciele Parku Wodnego.

Dodają także, iż w czasie remontu basen oraz znajdujące się przy nim szatnie będą funkcjonowały bez zmian. Projekt otrzymał wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Roznos sztolni w Zbrosławicach

Może Cię zainteresować:

Brama Gwarków w nowej odsłonie, a to jeszcze nie koniec prac. Co planują Zbrosławice?

Autor: Urszula Gołkowska

13/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon