Nowe wieści w sprawie tarnogórskiego muralu. Ruszyły prace przy parkingu po Tarmilo

W naszym mieście powstaje z dawna wyczekiwana grafika. Kiedy zadanie będzie gotowe?

Mural "Gwarki 2021" coraz bliżej

Od ogłoszenia wyników konkursu na najlepszy projekt minął prawie rok. Do organizatorów dotarło wtedy 50 zgłoszeń. Finalnie zdecydowano się na projekt "Gwarki 2021". Jego autorem jest Łukasz Zasadni z Rudy Śląskiej. Grafika miała ozdobić ścianę jednego z budynków przy parkingu po Tarmilo przy ulicy Opolskiej. Na pierwsze prace przyszło nam zatem trochę poczekać. Skąd wynikało to opóźnienie, przeczytać można w naszym poprzednim artykule.

Dla osób czekających na powstanie muralu mamy dobre wieści. 26 kwietnia ruszyły prace. Przy kamienicy, na której pojawi się grafika, ustawiono rusztowania, przeprowadzono pomiary i naniesiono kolory. Pierwsze efekty działań są już widoczne.

- Dzieło mierzące blisko 12 na 11 metrów nawiązywać będzie do historii miasta Tarnowskie Góry i gwarkowskich plakatów. Obserwujcie postępy, tym bardziej, że część prac - prowadzonych przy użyciu rzutnika - prowadzona będzie nocami - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta.

Kiedy zobaczymy mural w pełnej odsłonie? Działania mają się zakończyć za kilka dni. Jeśli pogoda dopisze, dopracowana grafika zostanie zaprezentowana jeszcze przed weekendem majowym.

To nie jedyne zmiany, jakie pojawią się wkrótce na parkingu przy ul. Opolskiej. O architektonicznych nowościach przeczytać można w poniższym tekście.

Tarnowskie Góry parking

Może Cię zainteresować:

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach ogłasza przetarg. Co nowego na parkingu po Tarmilo?

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon