Nowe zakrętkowe serca. Czy kolejne kosze pojawią się w Tarnowskich Górach?

Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum w Tarnowskich Górach zapowiada, że w naszym mieście za niedługo mogą stanąć kolejne zbiorniki na nakrętki.

Serce na nakretki

Serca-kosze coraz popularniejsze

W listopadzie przed budynkiem Starostwa Powiatowego stanął czerwony zbiornik w kształcie serca, gdzie można wrzucać plastikowe zakrętki. Nakrętki przekazane zostają oczywiście na cele charytatywne. Tarnogórzanie przyjęli tę inicjatywę z prawdziwym entuzjazmem. Ledwo instalacja pojawiła się w naszym mieście, a już została wypełniona.

- To dzięki Państwu zaangażowaniu udało nam się szybko zapełnić nasze „serce” plastikowymi nakrętkami. Podwójnie szczytna akcja, niosąca pomoc zarówno chorej Oliwce Hyla, jak i sprzedawcom chryzantem cieszyła się wielkim powodzeniem. Wszystkim Wam przesyłamy serdeczne podziękowania - oświadczają pracownicy urzędu.

W Tarnowskich Górach mogą pojawić się kolejne serce. Akcję ich zorganizowania ogłosiła wczoraj Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum.

- Z przyjemnością możemy potwierdzić, że już niebawem w naszej Dzielnicy, zostaną postawione 3 duże kosze-serca na plastikowe nakrętki! Obecnie szukamy Osoby potrzebującej, Fundacji, Stowarzyszenia, które przejmie pod swe skrzydła jeden z koszy, regularnie go opróżniając po zapełnieniu - dodają inicjatorzy.

Pomysłodawcy zapowiadają, że już za niedługo poznamy lokalizację instalacji. Wielu tarnogórzan z pewnością z niecierpliwością będzie oczekiwać na tę wiadomość. Co prawda wszyscy cieszyliśmy się, kiedy Starostwo zapowiedziało postawienie zakrętkowego kosza, ale niektórzy mieszkańcy zwracali uwagę, że wybrane miejsce nie jest najszczęśliwsze.

- Komu przyjezdnemu chciałoby się iść koło starostwa? Dlaczego nie umieszczono serca przy dworcu autobusowym? Tam w krótkim czasie zapełniłoby się z 10 serc - stwierdza jedna z czytelniczek.

- A może w każdej dzielnicy postawić taki - dodaje inny internauta.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie gory kawiarnia niebo 3

Niebo w Tarnowskich Górach, czyli gdzie wypić...

Nowy gwarek rzezba

Tarnowskie Góry mają kolejnego gwarka!

Restauracje wspieraj gastonomie

Powstaje lista tarnogórskich lokali...

Pizza tg

Wspieramy gastronomię. Gdzie zamówić pyszną...

Harcerze poadza drzewa

Miasto dofinansuje projekt harcerzy....

Serce na nakretki

Serce na nakrętki w Tarnowskich Górach. Gdzie...

Miasteczko slaski pasieki

Szkolenie z turystyki. Miasteczko Śląskie...