Nowe zakrętkowe serca. Czy kolejne kosze pojawią się w Tarnowskich Górach?

Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum w Tarnowskich Górach zapowiada, że w naszym mieście za niedługo mogą stanąć kolejne zbiorniki na nakrętki.

Serce na nakretki

Serca-kosze coraz popularniejsze

W listopadzie przed budynkiem Starostwa Powiatowego stanął czerwony zbiornik w kształcie serca, gdzie można wrzucać plastikowe zakrętki. Nakrętki przekazane zostają oczywiście na cele charytatywne. Tarnogórzanie przyjęli tę inicjatywę z prawdziwym entuzjazmem. Ledwo instalacja pojawiła się w naszym mieście, a już została wypełniona.

- To dzięki Państwu zaangażowaniu udało nam się szybko zapełnić nasze „serce” plastikowymi nakrętkami. Podwójnie szczytna akcja, niosąca pomoc zarówno chorej Oliwce Hyla, jak i sprzedawcom chryzantem cieszyła się wielkim powodzeniem. Wszystkim Wam przesyłamy serdeczne podziękowania - oświadczają pracownicy urzędu.

W Tarnowskich Górach mogą pojawić się kolejne serce. Akcję ich zorganizowania ogłosiła wczoraj Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum.

- Z przyjemnością możemy potwierdzić, że już niebawem w naszej Dzielnicy, zostaną postawione 3 duże kosze-serca na plastikowe nakrętki! Obecnie szukamy Osoby potrzebującej, Fundacji, Stowarzyszenia, które przejmie pod swe skrzydła jeden z koszy, regularnie go opróżniając po zapełnieniu - dodają inicjatorzy.

Pomysłodawcy zapowiadają, że już za niedługo poznamy lokalizację instalacji. Wielu tarnogórzan z pewnością z niecierpliwością będzie oczekiwać na tę wiadomość. Co prawda wszyscy cieszyliśmy się, kiedy Starostwo zapowiedziało postawienie zakrętkowego kosza, ale niektórzy mieszkańcy zwracali uwagę, że wybrane miejsce nie jest najszczęśliwsze.

- Komu przyjezdnemu chciałoby się iść koło starostwa? Dlaczego nie umieszczono serca przy dworcu autobusowym? Tam w krótkim czasie zapełniłoby się z 10 serc - stwierdza jedna z czytelniczek.

- A może w każdej dzielnicy postawić taki - dodaje inny internauta.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon