Nowoczesny sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Kosztował 2,5 miliona złotych

9 listopada do tarnogórskiej placówki trafił nowy tomograf. Wartościowy sprzęt został przyjęty naprawdę entuzjastycznie.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego będą mogli korzystać z nowoczesnego tomografu komputerowego. Sprzętu używa się do badań diagnostycznych przy wykrywaniu rozmaitych chorób.

Urządzenie ma bardzo duże gabaryty. Już samo umiejscowienie go w budynku szpitala nie było takim łatwym przedsięwzięciem.

- Operacja dostarczenia tomografu do Zakładu Diagnostyki Obrazowej WSP była skomplikowana i wymagała odpowiedniego przygotowania ze względu na jego wagę i gabaryty. Urządzenie specjalnym dźwigiem zostało dostarczone do pomieszczenia znajdującego się na drugim piętrze szpitala, gdzie wcześniej został przygotowany otwór w budynku - tłumaczą pracownicy Starostwa Powiatowego.

Wartość sprzętu to ponad 2,5 miliona złotych. Tomograf został zakupiony za środki przyznane Powiatowi w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całość otrzymanych środków na realizację zadania "Diagnostyka Plus" wynosi 3 miliony złotych.

Fundusz Inwestycji Lokalnych. 18 milionów złotych dla Tarnowskich Gór

Pracownicy WSP bardzo cieszą się z nowego sprzętu, który wspomoże Zakład Diagnostyki Obrazowej. Jeden z nich stwierdza nawet:

- W Radiologii każdy wie, że bociany... przynoszą dzieci, a żurawie... przynoszą tomografy komputerowe. Co więcej, "pakują" je do pracowni przez dziursko w ścianie na drugim piętrze szpitala. Tak też było i dzisiaj. Tomograf, opakowany w sreberko niczym luksusowa czekoladka, zagościł w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Na razie spowija go całun dziewiczej niewinności, ale niedługo ukaże pełnię swych "promienistych" wdzięków.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Tarnowskie Góry - testy na covid, gdzie zrobić

Tarnowskie Góry i okolice. Gdzie zrobisz test na COVID-19?

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Remont Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Przemiana Mechanika. Szkołę wyremontowano i zmodernizowano

Urząd Miasta Tarnowskie Góry zamknięty 4 czerwca

4 czerwca. Sprawdź, które urzędy będą zamknięte