Nowoczesny sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego. Kosztował 2,5 miliona złotych

9 listopada do tarnogórskiej placówki trafił nowy tomograf. Wartościowy sprzęt został przyjęty naprawdę entuzjastycznie.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, szpital powiatowy, tomografia

Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego będą mogli korzystać z nowoczesnego tomografu komputerowego. Sprzętu używa się do badań diagnostycznych przy wykrywaniu rozmaitych chorób.

Urządzenie ma bardzo duże gabaryty. Już samo umiejscowienie go w budynku szpitala nie było takim łatwym przedsięwzięciem.

- Operacja dostarczenia tomografu do Zakładu Diagnostyki Obrazowej WSP była skomplikowana i wymagała odpowiedniego przygotowania ze względu na jego wagę i gabaryty. Urządzenie specjalnym dźwigiem zostało dostarczone do pomieszczenia znajdującego się na drugim piętrze szpitala, gdzie wcześniej został przygotowany otwór w budynku - tłumaczą pracownicy Starostwa Powiatowego.

Wartość sprzętu to ponad 2,5 miliona złotych. Tomograf został zakupiony za środki przyznane Powiatowi w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całość otrzymanych środków na realizację zadania "Diagnostyka Plus" wynosi 3 miliony złotych.

Fundusz Inwestycji Lokalnych. 18 milionów złotych dla Tarnowskich Gór

Pracownicy WSP bardzo cieszą się z nowego sprzętu, który wspomoże Zakład Diagnostyki Obrazowej. Jeden z nich stwierdza nawet:

- W Radiologii każdy wie, że bociany... przynoszą dzieci, a żurawie... przynoszą tomografy komputerowe. Co więcej, "pakują" je do pracowni przez dziursko w ścianie na drugim piętrze szpitala. Tak też było i dzisiaj. Tomograf, opakowany w sreberko niczym luksusowa czekoladka, zagościł w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Na razie spowija go całun dziewiczej niewinności, ale niedługo ukaże pełnię swych "promienistych" wdzięków.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon