Nowość w Miasteczku Śląskim. W Parku Rubina można skorzystać z tężni solankowej

W powiecie tarnogórskim powstała kolejna prozdrowotna infrastruktura. Została już oddana do użytku mieszkańcom, a urząd pokazuje, jak z niej skorzystać.

Miasteczko Śląskie ma swoją tężnię

Nowym trendem dotyczącym inwestycji dla lokalnych społeczności jest budowa tężni solankowych. Jedna z nich zagościła właśnie w Miasteczku Śląskim. Znajdziemy ją w Parku Rubina.

- Tężnia czynna jest codziennie w godz. 7:00-22:00. By ją włączyć, należy przytrzymać przez 1 sekundę przycisk, znajdujący się z boku obudowy. Zaleca się przebywanie minimum 1 metr od tężni - np. na pobliskich nowych ławeczkach - podaje Urząd Miasta.

W ramach zadania wykonawca miał zadbać nie tylko o samą tężnię, ale także o cztery ławki parkowe, kosz na śmieci, tablicę informacyjną czy dojścia dla pieszych z kostki brukowej. Nowe miejsce wypoczynku jest monitorowane. Do przetargu na realizację inwestycji zgłosiła się tylko jedna firma - Kryształowy Świat P.H.U. - Export z Libiąża. Przedsiębiorstwo zaproponowało za swoje usługi kwotę 176 505 zł. Warto wspomnieć, że w okolicy także będziemy mogli skorzystać z podobnej infrastruktury. W Parku Repeckim w Tarnowskich Górach tężnia zostanie ulokowana przy GCR "Repty". To w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Natomiast w Kaletach obiekt powstanie dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tężnia zostanie zbudowana na terenie skweru nieopodal mostu na ulicy ks. Drozdka.

Tężnia solankowa w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Reptach Śląskich rusza budowa tężni solankowej. Będziemy mogli ją zobaczyć jeszcze w tym roku!

Autor: Urszula Gołkowska

29/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon