Nowy (prawie) mural w Tarnowskich Górach. Tematem jest Kamiliańska Orkiestra Dęta

Dekoracje na ścianach to coś, co tarnogórzanie zdążyli pokochać. Ucieszy ich zatem z pewnością wiadomość, że w naszym mieście powstała kolejna. I to z kim! Ze znanymi i lubianym muzykami z Osady Jana.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach
Mural tg kamiliańska orkiestra

Kamilianie mają swój (prawie) mural

Jeśli zdarzy się Wam przechodzić ulicą Różaną, zwróćcie uwagę na salki parafialne. Pojawiła się tam ostatnio nowa dekoracja. Tarnogórska artystka Kamila Loskot wykonała projekt, który ozdobił wejście do pomieszczeń, gdzie swoje świetne koncerty przygotowuje Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta. Jak mówią sami muzycy, nie jest to do końca mural, ponieważ dzieło zostało wydrukowane, a nie namalowane, ale i tak robi wrażenie. Na wielkim plakacie zobaczymy oczywiście samych Kamilianów.

- Do pozowania stanęli: koncertmistrzyni flecistka Monika Kubala, senior i prezes honorowy Bronek Golek oraz dyrygent Olek. A dzieło Kamili powiesili nasi dzielni techniczni: Mateusze (Michalski, Makielak i Lis) i Michał Wieczorek - opowiadają członkowie orkiestry.
Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach

To nie pierwszy projekt Kamili Loskot, który zdobi przestrzeń naszego miasta. Przypomnijmy, że to właśnie ona jest autorką między innymi muralu gwarkowskiego, jaki znaleźć można również na Osadzie Jana.

Mural w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nie jeden, ale dwa murale w Tarnowskich Górach. Pochód Gwarków upiększy jedną z dzielnic

Autor: Urszula Gołkowska

16/10/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon