Nowy utwór w repertuarze Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej. Tego trzeba posłuchać

Tarnogórscy muzycy pochwalili się, jak najbardziej zasłużenie, swoim nowym utworem. Już dziś zapraszają na Koncert Świąteczno-Noworoczny.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach
Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Vivaldi po tarnogórsku

Artyści z PKOD pod batutą Olka Königa prezentują nowość w swoim repertuarze. Z okazji parafialnego odpustu przygotowali utwór ks. Antonio Vivaldiego "Nisi Dominus" (Psalm 127). Do tarnogórskich muzyków dołączyła śpiewaczka Opery Śląskiej Roksana Majchrowska.

- Często publikujemy nagrania z wszelkich naszych koncertów, natomiast tym razem chcemy się pochwalić, jak wygląda oprawa Mszy św. w naszym wykonaniu - podstawowe zadanie jako orkiestry parafialnej - stwierdzają jej członkowie.

Utwór został wykonany w kościele parafialnym w czasie uwielbienia w trakcie Mszy świętej z okazji odpustu - święta Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Nabożeństwo było odprawiane 13 listopada. Za transkrypcję i aranżację odpowiada Edward Papała.

Nie wszyscy mogli wysłuchać tego utworu na żywo, ale nic straconego. Prawdopodobnie niebawem nadarzy się ku temu okazja. Kamilianie zapraszają na XIV Koncert Świąteczno-Noworoczny. Odbędzie się on 14 stycznia o godzinie 19:00. Tę datę warto zapisać w kalendarzu.

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pierwszy clip Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej w Tarnowskich Górach. Film podbija Internet

Autor: Urszula Gołkowska

15/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon