Obywatelskie zatrzymanie na Osiedlu Przyjaźń. Kierowca miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu

52-letni mężczyzna zupełnie pijany wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję. Gdyby nie reakcja świadka zdarzenia, historia mogłaby skończyć się dużo gorzej...

Policja Śląska
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice policja

Pijany kierowca w Starych Tarnowicach

Sytuacja miała miejsce wczoraj, 28 października, przed godziną 12:00.

- 52-letni kierowca matiza podczas wykonywania manewru cofania uderzył w zaparkowany samochód marki Opel i odjechał kilkadziesiąt metrów. Świadek, widząc to zdarzenie, od razu zareagował. Mężczyzna, który siedział za kierownicą daewoo, był kompletnie pijany - informują mundurowi.

Zgłaszający odebrał kierowcy kluczyki i powiadomił funkcjonariuszy o zdarzeniu. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Badanie wykazało, że w organizmie zatrzymanego mężczyzny było ponad 3,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierujący może zostać ukarany grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet dwoma latami więzienia.

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę. Finał mógł być tylko jeden...

- Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadka, który zareagował na pijanego kierowcę i aby nie dopuścić do tragedii na drodze, udaremnił mu dalszą jazdę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu - stwierdzają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon