Od 1 września nowy autobus z Osiedla Sielanka. Sprawdź rozkład jazdy i trasę linii

W naszym mieście pojawi się nowe połączenie między centrum a granicą Opatowic i Starych Tarnowic. Ma ułatwić podróżowanie zwłaszcza uczniom oraz seniorom.

Dominik Franiak
Tarnowskie Góry sielanka

Rusza linia 712

Już w najbliższy czwartek, 1 września, na tarnogórskich drogach zobaczymy autobusy z numerem 712. Będą kursować między Sielanką a dworcem z uwzględnieniem następujących punktów:

  • Stare Tarnowice Sielanka
  • Stare Tarnowice Francuska
  • Stare Tarnowice Os. Przyjaźń
  • Stare Tarnowice Litewska
  • Tarnowskie Góry Osiedle Fazos
  • Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich
  • Tarnowskie Góry Dworzec

Nowy przystanek przy Sielance znajduje się w zatoczce parkingowej w pobliżu sklepu Groszek, przy skrzyżowaniu ul. Szafranowej i Sielanki.

Tarnowskie Góry Sielanka
UM Tarnowskie Góry

Autobus tak, przez osiedle - nie

Zanim powstała ostateczna trasa nowej linii, wokół tematu trwała ożywiona dyskusja. Część mieszkańców była za tym, by pojazdy ZTM poruszały się po osiedlu, inni wręcz przeciwnie. W czerwcu Urząd Miasta przeprowadził konsultacje w tej sprawie.

- Ich wyniki – jak obiecywał burmistrz na spotkaniach z mieszkańcami – miały być brane pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji dotyczącej uruchomienia linii autobusowej. Tak też się stało: skoro ogromna większość mieszkańców biorących udział w ankiecie chciała autobusu, ale część była przeciwna wjazdowi na teren osiedla, miasto znalazło kompromisowe rozwiązanie - stwierdzają urzędnicy.
Tarnowskie Góry osiedle sielanka autobusy

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Czy na osiedlu Sielanka pojawią się autobusy? Zdania mieszkańców są podzielone

Autor: Urszula Gołkowska

27/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon