Oddali ponad 12 litrów. Akcja krwiodawstwa w "Sempołowskiej" zakończona sukcesem

Uczniowie, żołnierze, przypadkowe osoby - w tym tygodniu prawie 40 krwiodawców było zainteresowanych wsparciem przedsięwzięcia. Duża część z nich zrobiła to po raz pierwszy w życiu.

W poniedziałek, 21 listopada, w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach odbyła się akcja krwiodawstwa. Wydarzenie zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział przy 5. Tarnogórskim Pułku Chemicznym.

Mieszkańcy naszego miasta i ucząca się tutaj młodzież jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Podczas akcji zarejestrowało się 37 osób. Niestety nie zawsze udaje się pobrać krew od darczyńcy. Tym razem swoim najcenniejszym darem podzieliło się 27 ochotników. Co ciekawe 24 osoby oddały krew po raz pierwszy. W inicjatywę zaangażowali się zarówno żołnierze, jak i uczniowie liceum razem z pracownikami szkoły, a także osoby postronne. Łącznie udało się zebrać 12,15 litrów krwi.

- Dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz za każdą oddaną kroplę krwi - gratulują przedstawiciele Starostwa Powiatowego, które objęło honorowy patronat nad akcją.

To nie jedyna taka inicjatywa, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w Tarnowskich Górach. Z podobnym pomysłem wystąpiła Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Osady Jana. Jak wyglądało wydarzenie? Zobaczcie sami!

Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Może Cię zainteresować:

Wszyscy Krewni Kamilianów oddają dziś krew. Takie atrakcje czekały na uczestników akcji!

Autor: Urszula Gołkowska

29/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon