Wszyscy Krewni Kamilianów oddają dziś krew. Takie atrakcje czekały na uczestników akcji!

Koncerty, spotkania, kawa - to tylko część programu dzisiejszego wydarzenia, jakie odbyło się na Osadzie Jana. Najważniejsze jednak działo się w busie... Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

"Muzykę masz we krwi!"

A z pewnością mają ją tarnogórzanie. Dziś, 29 października, przy ambulansie RCKiK można było zobaczyć całą kolejkę ochotników gotowych, by podzielić się tym, co najważniejsze - krwią, która ratuje życie. Wydarzenie "Bądź Krewnym Kamilianów" promujące akcję zorganizowała Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach. Muzycy zaprosili wszystkich mieszkańców do wspólnego oddania krwi. Każdy uczestnik oprócz standardowych profitów otrzymał także kamiliański kubek, koszulkę z logo wydarzenia, a także wziął udział w losowaniu ciekawych nagród.

Na gości czekały także inne atrakcje. Od 10:30 trwały koncerty. Przed publicznością po raz pierwszy zaprezentowali się Mali Kamilianie. Następnie przyszedł czas na R.S. Jazz Band i Silesian Brass Quartet. Finał zarezerwowano dla Kamiliańskiej Orkiestry Dętej.

- Dużo osób dobrej woli nas wsparło. Rozrosło się to do takiej dużej imprezy. Myślę, że może uda nam się organizować ją cyklicznie - mówił dyrygent Olek König. - Właśnie o tej godzinie mamy tutaj próby. To jest właśnie taka nasza próba, tylko bardziej otwarta.

Zadbano także o potrzeby najmłodszych, dla których przygotowano specjalny kącik dziecięcy. Czas spotkania umilały również ciasta, śląski kołocz i dobra kawa. Nic dziwnego, że akcja cieszyła się niemałą popularnością. Miejmy nadzieję, że to dopiero pierwsza taka edycja i przed nami kolejne zloty krwiodawców.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon