Wszyscy Krewni Kamilianów oddają dziś krew. Takie atrakcje czekały na uczestników akcji!

Koncerty, spotkania, kawa - to tylko część programu dzisiejszego wydarzenia, jakie odbyło się na Osadzie Jana. Najważniejsze jednak działo się w busie... Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

"Muzykę masz we krwi!"

A z pewnością mają ją tarnogórzanie. Dziś, 29 października, przy ambulansie RCKiK można było zobaczyć całą kolejkę ochotników gotowych, by podzielić się tym, co najważniejsze - krwią, która ratuje życie. Wydarzenie "Bądź Krewnym Kamilianów" promujące akcję zorganizowała Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach. Muzycy zaprosili wszystkich mieszkańców do wspólnego oddania krwi. Każdy uczestnik oprócz standardowych profitów otrzymał także kamiliański kubek, koszulkę z logo wydarzenia, a także wziął udział w losowaniu ciekawych nagród.

Na gości czekały także inne atrakcje. Od 10:30 trwały koncerty. Przed publicznością po raz pierwszy zaprezentowali się Mali Kamilianie. Następnie przyszedł czas na R.S. Jazz Band i Silesian Brass Quartet. Finał zarezerwowano dla Kamiliańskiej Orkiestry Dętej.

- Dużo osób dobrej woli nas wsparło. Rozrosło się to do takiej dużej imprezy. Myślę, że może uda nam się organizować ją cyklicznie - mówił dyrygent Olek König. - Właśnie o tej godzinie mamy tutaj próby. To jest właśnie taka nasza próba, tylko bardziej otwarta.

Zadbano także o potrzeby najmłodszych, dla których przygotowano specjalny kącik dziecięcy. Czas spotkania umilały również ciasta, śląski kołocz i dobra kawa. Nic dziwnego, że akcja cieszyła się niemałą popularnością. Miejmy nadzieję, że to dopiero pierwsza taka edycja i przed nami kolejne zloty krwiodawców.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

III Tarnogórska Noc Muzyczna 2022

Tarnogórscy muzycy zapraszają na koncerty i... oddanie krwi

Kamiliańska orkiestra dęta

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na akcję krwiodawstwa

Akcja krwiodawstwa Bądź Krewnym Kamilianów

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza młodych muzyków

Koncert noworoczny orkiestra tarnowskie góry

Koncert Świąteczno-Noworoczny Kamiliańskiej Orkiestry Dętej

Akcja krwiodawstwa w Tarnowskich Górach

Oddali ponad 12 litrów. Akcja zakończona sukcesem

Razem dla Piotrusia - akcja charytatywna

Impreza charytatywna "Razem dla Piotrusia" w Orzechu

Tarnowskie Góry, gra miejska "Tropami księdza Blachnickiego"

Przez Tarnowskie Góry tropami Blachnickiego