Odkryj tajemnice parku w Świerklańcu i romantycznych ruin w Orzechu. Styczniowe rajzy czekają

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na kolejne wycieczki po gminie Świerklaniec. W planach poznawanie zabytkowego parku oraz tajemniczych ruin. Kiedy odbędą się turystyczne spacery?

Pałac kawalera świerklaniec 3

Świerklaniec jakiego nie znacie

Jeśli nie macie planów na styczniowe popołudnia, warto spędzić je w jednej z gmin naszego powiatu. Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na swoje rajzy. Organizacja w 2021 roku postanowiła kulturalnie ożywić Pałac Kawalera. Szybko okazało się jednak, iż zainteresowanie jej wydarzeniami jest tak duże, że zaczęto rozszerzać działalność także na inne miasta i miejscowości Górnego Śląska. Wrazidloki regularnie zapraszają na wycieczki z opowieściami.

8, 15 i 29 stycznia odbędą się spacery po zabytkowym parku w Świerklańcu. Przewodnikiem będzie dr Łukasz Zimnoch. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 12:00 w Pałacu Kawalera.

- W ramach Rajzy odwiedzimy ruinę Starego Zamku, kościół pw. Dobrego Pasterza, zespół fontann paradnych i amfiteatr. Opowiemy też o śląskim cudzie: Świerklanieckiej Kompozycji Krajobrazowej - zapowiadają organizatorzy.

W trzecią niedzielę miesiąca, 22 stycznia, miłośnicy regionu zapraszają z kolei na spacer do Orzecha. Znajdują się tam tak zwane Romantyczne Ruiny. Są pamiątką po czasach, gdy Świerklaniec należał do Guida Henckel von Donnersmarcka. Wycieczka wyrusza o godzinie 12:00 sprzed bramy Parku w Świerklańcu.

Stowarzyszenie prosi uczestników rajz o datek na rzecz rozwoju organizacji w wysokości 10 zł. Wydarzenia organizowane są cyklicznie, więc jeśli nie uda się Wam dotrzeć do Świerklańca w tym miesiącu, kolejna okazja już w lutym.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon