Orszak Trzech Króli 2023 w Tarnowskich Górach. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia

W piątek ulicami naszego miasta przeszły kolorowe orszaki Mędrów ze Wschodu. Na czele kolędników pojawili się jednak... czterej królowie. Sprawdźcie, czy załapaliście się na zdjęcie w poniższej galerii.

Pochód w Tarnowskich Górach

6 stycznia z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego w całej Polsce organizowano barwne pochody. Kilka z nich odbyło się także w naszym powiecie. Wydarzenia odbyły się w Kaletach czy Miasteczku Śląskim. Tarnogórska odsłona przyciągnęła niemało zainteresowanych. Wzięli w niej udział najmłodsi ze swoimi rodzicami, a także wielu innych mieszkańców. Orszak prowadzili mędrcy Kacper, Melchior i Baltazar. Dołączył do nich także czwarty, szczególnie pamiętany z historii naszego miasta król - Jan II Dobry.

Uczestnicy przemierzyli trasę przez centrum miasta: od kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła aż na rynek. Towarzyszyła im oczywiście gwiazda betlejemska. W drodze czekały na nich niespodziewane spotkania, wskazówki, ale także zasadzki. Mimo wszystko udało im się dojść do celu. Na rynku przed ratuszem znaleźli stajenkę i Świętą Rodzinę.

Orszak Trzech Króli

Podobne wydarzenia odbyły się także w innych miastach i miejscowościach. W tym roku koordynatorzy jeszcze na etapie przygotowań przyjęli kilkaset zgłoszeń. Tematem tegorocznej edycji było hasło: "Niechaj prowadzi nas gwiazda".

- Motyw gwiazdy, komety i światła przewija się również w okrzykach trzech barwnych orszaków. „Gdy droga niełatwa – trzymamy się światła” – wołają wojownicy afrykańscy. „Komety promienie – wskazują zbawienie” – usłyszymy z ust orszaku Króla Azjatyckiego, a europejscy rycerze będą wykrzykiwać słowa: „Niebo dobrze radzi – Niech gwiazda prowadzi!” Okrzyki te przypominają nam, że w drodze do nieba potrzebujemy iść za światłem, potrzebujemy prowadzenia dobrych przewodników, dobrych kierowników duchowych, zachęcają, aby słuchać bożych natchnień i przezwyciężać trudności, które mogą się pojawić na naszej drodze - stwierdzają inicjatorzy wydarzenia.
Kamiliańska orkiesta dęta tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprasza na Koncerty Świąteczno-Noworoczne. Pierwszy już za tydzień!

Autor: Urszula Gołkowska

07/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon