Otwarto terminal B na lotnisku w Pyrzowicach. Jak wygląda teraz?

Od wczoraj, 5 sierpnia, pasażerowie mogą już skorzystać z odnowionego i rozbudowanego terminalu. Prace trwały prawie dwa lata.

Terminal B nareszcie otwarty

Zakończono modernizację ważnej części lotniska w Pyrzowicach. Dzięki pojętym działaniom znacznie zwiększy się przepustowość i komfort podróży.

- Wzrost przepustowości terminalu pasażerskiego B z 2 do 4 milionów pasażerów rocznie. Realizacja przesięwzięcia przyczyniła się również do znacznej poprawy przepustowości całej infrastruktury terminalowej lotniska, na którą składają się terminal pasażerski A (odloty Non-Schengen), B (odloty Schengen) i C (przyloty Schengen i Non-Schengen). Wraz z końcem inwestycji wzrosła ona z 6 milionów do 8 milionów pasażerów rocznie. Zwiększyła się także powierzchnia wszystkich terminali pasażerskich z 29 tys. m2 do 34 tys. m2 - informują przedstwiciele Katowice Airport.
- Nowe „serce” terminalu B, czyli system transportu, kontroli bezpieczeństwa i sortowania bagaży rejestrowanych. Wyposażono go w dwa najnowsze urządzenia kontroli bezpieczeństwa (tomografy), za sprawą których uzyskiwany jest szczegółowy, trójwymiarowy obraz zawartości prześwietlanego bagażu. Nowa bagażownia to również sorter tackowy (76 tacek) z systemem przechyłu oraz 12 zrzutni bagażowych. Przepustowość systemu to 1 885 sztuk bagaży na godzinę - dodają.

Co jeszcze zmieni się po remoncie? Zwiększono powierzchnię terminalu B o 40%: z 12,2 tys. m2 do 17,2 tys. m2. Rozdzielono poziomami strefy odprawy biletowo-bagażowej i strefy kontroli bezpieczeństwa. Dzięki temu zwiększono liczbę stanowisk odprawy biletowo-bagażowej z 18 do 28. Wspomnijmy także o powiększeniu hali odlotów - teraz znajduje się na trzech poziomach. Liczba bramek do zapokładowania pasażerów wzrosła z 10 do 16.

Lotnisko w Pyrzowicach nosi imię Wojciecha Korfantego

Jak prezentuje się odnowiony terminal? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon