Paczkomat z gwarkami? Jest taka szansa. Wszystko w rękach samych tarnogórzan!

InPost zaprosił doświadczonych oraz początkujących twórców do konkursu. W jego ramach uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować nowe graficzne "ubranko" dla lokalnego paczkomatu. Wśród zgłoszonych prac nie zabrakło oczywiście akcentów z Miasta Gwarków.

Walczymy o tarnogórskie paczkomaty

InPost podbił już niejedno serce, ale teraz ma szansę przypodobać się kolejnym klientom. Kto nie chciałby skorzystać z maszyny na przesyłki wymalowanej w lokalne barwy, symbole czy nawiązania? A tak właśnie może się stać dzięki konkursowi ArtInPost. Zadanie uczestników polegało na stworzeniu projektu dla popularnego urządzenia.

- To już piąta edycja ArtInPost - konkursu, do którego zapraszamy każdego – profesjonalnych grafików, pasjonatów projektowania oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sztuką i grafiką użytkową. Każdy ma możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego, niezależnie od miejsca zamieszkania. W tegorocznej edycji uwzględniamy wszystkie miejskie i wiejskie regiony - tłumaczą organizatorzy.

Jury wyróżni 5 najlepszy prac. Natomiast sama publiczność też ma coś do powiedzenia. Wyłonione przez nich 10 projektów ozdobi wybrane paczkomaty. Głosowanie rozpoczęło się w tym tygodniu i potrwa do 30 czerwca do godziny 12:00. Odbywa się poprzez stronę internetową ArtInPost. Wyniki poznamy w lipcu.

Do udziału w graficznych potyczkach zgłosiło się dwóch twórców, którzy inspirację zaczerpnęli pełnymi garściami z Miasta Gwarków. Swoje prace przesłali Rafał Kowalski i Aleksandra Imiołczyk. Numery ich projektów to odpowiednio: 1870 oraz 4803. Na pierwszym z nich znajdziemy rzeźbę gwarka, ratusz oraz stojącą na rynku studnię - wszystko w czarno-żółto-białych barwach. Z kolei na drugim umieszczono orszak Jana III Sobieskiego.

- Stworzyłem grafikę na jeden z tarnogórskich paczkomatów i żeby mogła wygrać, to potrzebuję Waszych głosów! Stety/niestety głosowanie wymagania logowania się na stronie InPostu podczas oddawania głosu, ale jeśli mogę prosić o te 5 min cierpliwości, to byłbym bardzo wdzięczny - przekazuje Rafał Kowalski. - Na grafice znajdują się symbole naszego miasta, które kocham i chcę promować! - dodaje.
Mural tarnowskie gory 1

Może Cię zainteresować:

Mural upamiętni 500 lat historii Tarnowskich Gór. Konkurs wygrała Karolina Fabia. ,,Oryginalna koncepcja, artystyczne wyrafinowanie"

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Nowy mural w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Kolejny mural w Tarnowskich Górach. Powstał we współpracy z zagranicznymi gośćmi

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon