Pałac w Nakle Śląskim nie będzie straszył ogrodzeniem. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców

Starostwo Powiatowe pochwaliło się efektami inwestycji w gminie Świerklaniec. Drugi etap remontu ogrodzenia zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego prezentuje się bardzo dobrze.

Zmiany przy pałacu w Nakle

W zeszłym roku podczas głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego zwyciężyły dwa projekty: "Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez korektę przebiegu drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Ossach" i "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II". Realizację drugiego zadania poparło 1138 osób. Jak się okazało, ich zaangażowanie nie pozostało bez wpływu na przestrzeń publiczną.

- Twój głos ma znaczenie, a jak wielkie? Przekonujemy się o tym każdego roku podczas głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego. W ubiegłorocznej edycji dzięki Państwa zaangażowaniu zwyciężył projekt "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II". Obecnie przy ulicy Parkowej trwają prace związane z jego realizacją - informują urzędnicy powiatowi.

Przy pałacu w Nakle Śląskim przeprowadzany jest remont. Widać już części odnowionego ogrodzenia. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Starostwo Powiatowe zajmowało się realizacją projektu "Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap I". Zadanie to także wygrało w Budżecie Partycypacyjnym. Zostało do niego zgłoszone w 2021 roku. Znamy już wyniki tegorocznego głosowania. Na co zdecydowali się mieszkańcy?

Budżet partycypacyjny tarnowskie góry 2023 2024

Może Cię zainteresować:

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Co nowego powstanie w przyszłym roku?

Autor: Urszula Gołkowska

05/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon