Park Repecki z jeszcze jedną atrakcją. Będzie tam można spotkać Wisławę Szymborską

Jeszcze jedna niespodzianka w Parku Repeckim. Na spacerowiczów czeka tam... polska noblistką. To dzięki projektowi Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego, który ma na celu uhonorowanie poetki.

Szymborska w Reptach Śląskich

Kolejna przestrzeń publiczna wzbogaci się o nową ozdobę. Tym razem mural pojawi się w pobliżu GCR "Repty". Tuż przy siłowni plenerowej na gości czekać będzie wizerunek Wisławy Szymborskiej. Dlaczego wybrano akurat ją? Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie organizuje projekt o tematyce związanej z polską poetką. Zadanie "Obmyślam Świat. Dzień Wisławy Szymborskiej w Powiecie Tarnogórskim" wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Co więcej, trwają obchody Roku Szymborskiej - przypada właśnie setna rocznica jej urodzin. Twórcą powstającego muralu jest Michał Koloch. To on ozdobił przestrzeń w Lasowicach.

Przyroda zamiast brzydoty. Jak to robią Lasowice? Skutecznie!

- Projekt objął honorowym patronatem poseł Tomasz Głogowski, a realizowany jest przy ogromnym wsparciu przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, działaczy społecznych i aktywistów, wśród których wymienić należy w szczególności: Zofię Lesiewicz, Krzysztofa Mazika, Justynę Zoworkę oraz Katarzynę Majsterek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania oraz Fundacji Wisławy Szymborskiej za wsparcie - cieszą się przedstawiciele TSO.

Mural to nie wszystko. W ramach zadania zorganizowano także wieczór z twórczością Szymborskiej. Podczas wydarzenia między innymi czytano wiersze literatki. Uczestników ugościła Galeria Sztuki Inny Śląsk.

- Oddanie muralu tarnogórskiej społeczności stanowi zwieńczenie naszych starań zmierzających do uhonorowania polskiej noblistki i przybliżenia jej twórczości mieszkańcom naszego miasta - dodają członkowie TSO.
Tężnia solankowa w tarnogórskim Parku Repeckim

Może Cię zainteresować:

Tężnia Gwarków w Parku Repeckim rośnie w oczach. Kiedy będzie można z niej skorzystać?

Autor: Urszula Gołkowska

27/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon